Amr Soliman, káhirský rodák a jeho boj o plnohodnotný život, i japonská violistka Eriko Špinglová Araki v jedinečné sérii lidí, kteří odpovídají na otázku, kde žiju a proč. Připravili: M. Růžičková, H. Teislerová a P. Ulrich

Obsah dílu

Přehrát vše

Amr Soliman pochází z Káhiry. Do České republiky se dostal v roce 2006 jako pacient. V roce 2005 měl v Egyptě vážnou dopravní nehodu, která ho upoutala na lůžko a jen dobré rehabilitace ho mohly vrátit zpět do každodenního života. Dlouho s rodiči hledali, kam Amra na rehabilitace převézt. Vyhrálo Česko a Lázně Klimkovice. Amr se tady vrátil do života. Zůstal sice na vozíku, ale i vystudoval vysokou školu, oženil se a dnes pracuje jako referent marketinku v Lázních Klimkovice, kde má na starosti kontakt se zahraniční klientelou.

Je to už 16 let, co Japonka Eriko Špinglová nastoupila jako violistka do Filharmonie Hradec Králové. Tenkrát používala ještě příjmení Araki a byla čerstvou absolventkou hudební stáže Pražské konzervatoře. V jejím životě to byl zásadní bod zlomu. Ve Východních Čechách našla nejen svůj nový domov, vysněnou práci, ale také milého hudebníka, který se stal brzy jejím manželem.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD
ŽánrDokument