27 minut

3. listopadu 2012

Obsah dílu

Refufest — Etnic friendly

Části dílu

00:36
Refufest
  Festival RefuFest si předsevzal za úkol vytvořit prostor pro setkání lidí ze všech koutů světa, kteří žijí nebo by rádi žili v České republice. Tím se pokouší jeho organizátoři o otupení bodavých názorů, že co cizinec rovná se ohrožení, cizinec rovná se člověk, který mi bere práci, cizinec rovná se džihád. Festival, který pořádá občanské sdružení Inbaze Berkat, se snaží zvýšit povědomí o životě cizinců v Česku, bourat stereotypy a seznámit se s jinými kulturami.
  Díky hudbě, tanci, divadlu či nejrůznějším chutím dává RefuFest návštěvníkům příležitost poznat blíže jiné kultury. Česká republika už nestojí na okraji zájmu migrantů, po 40 letech izolace se stává zajímavou destinací tisícovkám uprchlíků. A právě jejich kulturu chtějí organizátoři prezentovat – pražský Refufest proběhl už před prázdninami, ten komornější – v Rakvicích na statku, se uskutečnil v září.
  11:11
  Památník letců
   14:35
   Keltský kalendář
    15:23
    Etnic friendly
     Nositelů značky Ethnic friendly je u nás na pět desítek zaměstnavatelů. Ethnic friendly zaměstnavatel je ten, který se ke všem svým zaměstnancům chová fér. Svou zásadu rovného zacházení s etnicky odlišným obyvatelstvem důsledně dodržují i v praxi. Projekt tak podporuje fungování zásad rovného zacházení a zintenzivnění tvorby nediskriminačního prostředí a vztahů na trhu práce a vychází ze zkušeností s případy etnicky a rasově motivované diskriminace na našem trhu práce. Negativní stereotypy ve vnímání těch druhých, nemajoritních, se ukazují jako hluboce zakořeněné.
     Přehrát celé video
     Stopáž27 minut
     Další díl
     10. listopadu 2012

     Napište nám