Nahrávám video

2. únor 2014

Obsah dílu

Vraclav — Karnevalové masky — Poklad u Slavkova — Chodská keramika — Zámek Mělník — Výstava domečků pro panenky

Části dílu

01:33
Vraclav
  Vraclav je dnes nepříliš známou obcí nedaleko Vysokého Mýta. V minulosti se tu ovšem děly významné historické události a sjížděli se sem významní hosté.
  05:31
  Muzeum masek
   Blíží se čas masopustního veselení, a to se nikdy neobejde bez masek. K průvodu patří medvěd, Žid i rozverná a neposedná kobylka. Tyhle masky si můžete pořídit v Zákupech na Českolipsku.
   10:23
   Poklad na slavkovském bojišti
    Legendární bitva tří císařů nedaleko Slavkova pro všechny představuje především velkou válečnou vřavu s mnoha mrtvými a raněnými. Pro milovníky tajemna a pokladů je ale dodnes taky trochu výzvou.
    15:03
    Chodská keramika
     Ještě na konci 19. století na Chodsku vyráběli především užitnou keramiku. Pak ale region začali objevovat turisté a místní hrnčíře napadlo, že hezkým suvenýrem pro ně by mohly být zdobené hrnečky, talířky a další dekorativní předměty.
     19:33
     Zámek Mělník
      "Vím, kde se stýká, tam u Mělníka." Nejspíš všichni milovníci lidovek i zeměpisu vědí, že tam se potkávají Labe s Vltavou. Krásný výhled na soutok dvou nejznámějších českých řek se nabízí obyvatelům i návštěvníkům mělnického zámku, který si společně prohlédneme.
      24:05
      Domečky pro panenky
       Myslíte si, že domečky, do kterých mohou dívenky ukládat své panenky, jsou vymožeností posledních desítek let? Omyl, na výstavě v muzeu v Jílovém u Prahy se dozvíme, že nejstarší malé obydlí pro malé slečny objevily archeologové už ve starém Egyptě.
       28:57
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž33 minut
        Další díl
        9. únor 2014

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám