Nahrávám video

26. leden 2014

Část: Soutěž

Obsah dílu

Rozhledna v Dlažově — Starý Egypt v Olomouci — Červený Hrádek — Mačkané kameny — Stezka korunami stromů — Muzeum skla a bižuterie

Části dílu

01:29
Rozhledna u Dlažova
  Krásný výhled po krajině jihozápadních Čech, ale taky té za bavorskou hranicí si dopřejeme z rozhledny v Dlažově. Veřejnosti byla zpřístupněna teprve na samém začátku letošního roku, na to, jak se z těchto míst do kraje, vzpomínají ale už pamětníci.
  06:02
  Egyptské archeologické nálezy
   Do doby starého Egypta se přeneseme na unikátní výstavě v Olomouci. Po letech se tam vrátily poklady ze sbírek arcivévody Josefa Ferdinanda Habsburského. Ten sloužil v Olomouci na počátku 20. století jako velitel pluku.
   10:03
   Červený Hrádek
    V Jirkově vás pozveme do Červeného Hrádku. Nenechte se zmást, není to hrad a není ani červený. Hradem býval ve středověku a tehdy zářila do daleka jeho karmínová fasáda.
    14:53
    Skleněné kameny
     Lásku ke sklu daly zřejmě Jindřichovi Češkovi z Janova nad Nisou už sudičky do vínku. Jako malý kluk si rád hrál s různými sklíčky a kamínky, který měl doma jeho bratr. Ten se učil mačkářem a nakonec u skla zakotvil i mladší Jindřich.
     19:51
     Stezka korunami stromů
      Pohled z výšky korun stromů si nikdo z nás moc často nedopřává. Jednou z příležitostí to napravit je Stezka korunami stromů, na kterou se vypravíme na Lipně. A na co se máte připravit? Po lávce postupně vystoupáme až do výšky čtyř desítek metrů.
      24:51
      Perličkové kabelky
       Skleněné korálky z Jablonecka proslavily místní mistry po celém světě. Používaly a stále používají k výrobě nejrůznějších šperků a ozdob. Své místo ale taky našly na malých taštičkách nebo kabelkách, které se hodily při slavnostních příležitostech.
       29:08
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž31 minut
        Další díl
        2. únor 2014

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám