21. červenec 2013

Část: Muzeum techniky

Obsah dílu

Státní zámek Náměšť nad Oslavou — Veselokopecký dráteník — Státní hrad Karlštejn — Hrad Helfenburk — Muzeum techniky v Loukově — Na kole z Miletína do Chotěborek

Části dílu

01:41
Zámek Náměšť nad Oslavou
  Na zámku v Náměšti nad Oslavou připravili pro návštěvníky novinku. Zvou je do časů zdejších pánů, hrabat z rodu Haugwitzů. Panství se zámkem jim patřilo zhruba dvě století, od konce toho osmnáctého až do konce druhé světové války.
  06:01
  Dráteník
   Drátenické řemeslo zná většina z nás jen ze starých filmů či knih. Na vlastní oči viděl dráteníka pracovat málokdo. Pokud byste se chtěli o práci, kterou naše prababičky využívaly častěji než si možná myslíme, dozvědět víc, pozveme vás do skanzenu Veselý kopec
   10:17
   Noc na Karlštejně
    Kdo z nás by neznal Karlštejn? A velmi známý je i filmový muzikál režiséra Zdeňka Podskalského Noc na Karlštejně. Příběh zamilované a trochu žárlivé císařovny a moudrého Otce vlasti slaví letos už čtyřicáté narozeniny.
    14:41
    Zřícenina hradu Helfenburg
     K zajímavým pamětihodnostem jihu Čech patří zřícenina hradu Helfenburg. Najdeme ji nedaleko Bavorova a je jednou z největších u nás. Hrad vystavěli Rožmberkové a trvalo jim přibližně 170 let, než byl hotov.
     19:00
     Muzeum techniky
      Pokud máte rádi staré automobily, motocykly a vůbec všechny technické zázraky z časů našich babiček a dědečků, pak se s námi vypravte do muzea techniky v Loukově. Jeho vznik má v tom dobrém slova smyslu na svědomí Pavel Bujárek, kterého stará technika okouzlila.
      22:59
      Z Miletína do Chotěborek
       Cyklistům tentokrát nabídneme výlet z Miletína do Chotěborek. Miletín už jsme si společně před časem prohlédli, dokonce jsme z něj putovali do okolí, takže nebudeme otálet, šlápneme do pedálů a vyrazíme.
       27:18
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        28. červenec 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám