Nahrávám video

7. duben 2013

Obsah dílu

Vysoké Mýto — Muzeum seker v Konici — Botanická zahrada v Tróji — Annín na Šumavě — Pivní stezka řezbáře Daenemarka — Jak se žilo v pravěku v muzeu v Ústí nad Orlicí

Části dílu

01:28
Vysoké Mýto
  Vysoké Mýto patří k hodně starým českým městům. Za jeho vznik vděčíme Přemyslu Otakarovi II., který ho nechal vybudovat na ochranu Trstenické stezky, významné obchodní cesty spojující Čechy a Moravu s Pobaltím i dalekým východem.
  05:45
  Expozice sekerek
   Největší sbírku seker u nás mají v Muzeu řemesel v Konici na Prostějovsku. Víc než dvě stovky kousků z nejrůznějších časů i oborů tu tvoří unikátní expozici. Dozvíme se o historii seker, o tom, z čeho a jak se vyrábějí, které a proč jsou nejlepší.
   09:52
   Pražská botanická zahrada
    Za probouzející se přírodou, i za krásou exotických rostlin se vypravíme do Pražské botanické zahrady v Tróji. Založena byla už před čtyřiačtyřiceti lety, veřejnost ji navštěvuje zhruba polovinu této doby.
    13:54
    Annín na Šumavě
     Sklářská tradice je na Šumavě hodně dlouhá. K místům, která se v tomto oboru pyšní hned několika nej... patří Annín. Sklo se tu začalo tavit už na konci 18. století. Zdejší sklárna byla pak první v monarchii, z níž do světa putovalo růžové sklo.
     18:14
     Řezbář a pivní stezka
      Libor Daenemark měl podle rodinné tradice být nejspíš lékařem, ale už jako malému klukovi mu učarovala práce se dřevem. A v dospělosti si splnil svůj sen a stal se řezbářem. Tahle profese se ale před čtyřmi desítkami let nikde neučila, tak se musel učit sám.
      22:19
      Výstava z historie lidstva
       Kdy historie zaznamenala prvního člověka rozumného a jak naši předci v dávných časech žili? To se můžete dozvědět při návštěvě výstavy, kterou připravilo muzeum v Ústí nad Orlicí.
       26:35
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        14. duben 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám