30 minut

3. březen 2013

Část: Modrý důl

Obsah dílu

Ústecké vily — Mečíř — Červená Voda — Lunety v ND — Poniklá — Modrý důl

Části dílu

01:28
Stezka po ústeckých vilách
  Ve druhé polovině 19. století se Ústí nad Labem proměnilo v rozvíjející se průmyslové město. V té době ve městě také začala růst honosná sídla továrníků. My si některá z nich prohlédneme.
  05:43
  Mečíř Pavel Skryja
   Možná taky patříte k těm, které okouzlují meče, dýky nebo rytířská zbroj. Pavel Skryja měl už jako kluk při návštěvách hradů a zámků nejraději zbrojnice.
   09:56
   Na běžkách okolo Červené Vody
    Pro všechny, kteří si ještě chtějí užít zimy, jsme nachystali výlet k Červenovodskému sedlu, na pomezí Čech a Moravy, rozhraní Orlických hor a Jeseníků.
    14:14
    Lunety v Národním divadle
     Národní divadlo patří k místům, jehož návštěvy neomrzí. My se tentokrát vydáme za restaurátory, kteří se pustili do práce ve foyer.
     18:31
     Perlaři z Poniklé
      V Poniklé nebylo stejně jako v dalších horských vesničkách v Krkonoších živobytí nikdy jednoduché. Lidé se tu živili hlavně tkaním, už několik století zpátky byste stav našli v každé chalupě.
      22:50
      Modrý důl
       Modrému dolu v Krkonoších daly tvar dávné ledovce. Dnes do něj pro změnu severozápadní větry uklízejí spoustu sněhu. A to všechno dohromady tvoří podmínky, které lákají běžkaře a skialpinisty.
       27:11
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        10. březen 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám