Nahrávám video

17. únor 2013

Obsah dílu

Zámek Napajedla — Výstava angličáků — Na běžkách - Machov — Vítkovické muzeum — Výrobky z vlny — Žihobce

Části dílu

01:30
Zámek v Napajedlech
  Dominantou jihomoravského města Napajedla je zámek. Ve stylu pozdně francouzského baroka vyrostl v druhé polovině 18. století. Stavba se dvěma křídly byla řešena vskutku důmyslně.
  05:47
  Výstava modelů Matchbox
   Kdo z kluků malých i dávno odrostlých by neznal autíčka Matchbox neboli angličáky. Světlo světa spatřily po druhé světové válce a základním cílem bylo tehdy vyrobit autíčko, které by se vešlo do krabičky od sirek.
   10:03
   Na běžkách do Polska
    Machov najdete na hranici s Polskem, ukrývá se pod masivem Broumovských stěn. K jeho chloubám patří pozdně renesanční kostel z roku 1675 a romanticky působící staré roubené chalupy. V každé z nich dřív stával tkalcovský stav.
    14:22
    Interaktivní muzeum
     Časy, kdy vítkovickému areálu dolu a hutí vládla průmyslová výroba, jsou pryč. Dnes se všechny prostory mění v unikátní cíle milovníků industriální turistiky, vzdělávání i kultury.
     18:35
     Plstěně výrobky
      Domácí dílna Gabriely Skorunkové z Českého Krumlova je rájem pro všechny příznivce přírodních materiálů a jejich zpracování. Gabriele učarovala ovčí vlna a od kamarádky se naučila starou metodu plstění. Co si pod tím máte představit?
      22:51
      Lamberská stezka
       Žihobce byly součástí panství Lamberků. U jeho zrodu stál v 18. století kardinál a biskup pasovský Jan Filip, když v okolí skoupil 32 vesnic. Časy jeho i jeho následníků se snaží připomínat sdružení Lamberská stezka.
       27:11
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        24. únor 2013

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám