Toulavá kamera

18. listopad 2012

31 minut

18. listopad 2012

Obsah dílu

Zámecký areál Ctěnice — Krkonoše — Muzeum čokolády a marcipánu — Podještědský disneyland — Ostravské vodní mlýny — Na kole po západních Čechách

Části dílu

01:20
Ctěnice
  Do zámeckého areálu ve Ctěnicích na kraji Prahy jsme se před časem vypravili za sbírkou kočárů a povozů. Dnes zavítáme nejen do zámeckých komnat, ale také do sklepení, kde nás čeká nová expozice.
  05:41
  Krkonošské vodopády
   Nejen krásné výhledy a vrcholky hor nabízejí Krkonoše. Na své si tu přijdou i milovníci vodopádů. V celých Krkonoších bychom jich napočítali půl druhé stovky, my se ale spokojíme se zastávkou u pěti nej.
   10:12
   Muzeum čokolády a marcipánu
    Blíží se čas mlsání a tedy i sladkostí, naše návštěva v jednom z táborských muzeí se k němu skvěle hodí. Mapují tu totiž historii čokolády a marcipánu.
    14:31
    Kryštofovo údolí
     Někteří lidé říkají Kryštofovu údolí na Liberecku podještědský disneyland. I když se místním tohle označení nejspíš moc nelíbí, vystihuje skutečnost, že tady návštěvníci najdou na poměrně malé rozloze celou řadu atrakcí.
     18:38
     Mlynářské muzeum
      Když vás pozveme do Ostravy, hned se vám určitě vybaví doly. Ale než uhlí dalo městu přívlastek černá, dařilo se tu dlouho řemeslu bílému, tedy mlynářskému. Stávalo tu prý až osm mlýnů.
      22:56
      Na kole z Manětína do Teplé
       Na cyklovýlet tentokrát vyrazíme do západních Čech. Odstartujeme v Manětíně, barokní perle západních Čech. Dozvíme se, že zdejší první kostel postavili johanité, kteří si tu zřídili komendu s klášterem.
       27:25
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž31 minut
        Další díl
        25. listopad 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám