Toulavá kamera

25. listopad 2012

31 minut

25. listopad 2012

Obsah dílu

Výstava unikátních středověkých uměleckých děl Českolipska — Komorní hůrka — Muzeum hudebních nástrojů — Karlštejn — Muzeum Karla Zemana — Vodní nádrž Fojtka

Části dílu

01:34
Výstava středověkého umění
  Do středověku se alespoň na chvíli přesuneme při naší návštěvě v České Lípě. Vydáme se totiž na výstavu unikátních středověkých uměleckých děl, která pocházejí z regionu.
  05:55
  Komorní hůrka
   Komorní hůrka mezi Františkovými Lázněmi a Chebem je dnes vlídným poklidným vrchem. Před stovkami tisíciletí by ale bylo zřejmě velmi nebezpečné jen se k ní přiblížit. Tehdy totiž chrlila žhavou lávu.
   10:26
   Luby
    Luby na Chebsku bývaly kdysi známé pod názvem Schönbach. Jejich dnešní jméno připomíná dlouholetou tradici výroby hudebních nástrojů, hlavně houslí.
    14:50
    Karlštejn
     Karlštejn asi netřeba příliš představovat. Patří k nejznámějším českým hradům a k významným stavebním počinům Otce vlasti Karla IV. Napsáno a natočeno toho o něm bylo už hodně, ale při každé návštěvě se dá objevit spousta zajímavostí.
     19:16
     Muzeum Karla Zemana
      Za filmové plátno nahlédneme díky expozici nového muzea věnovaného tvorbě režiséra Karla Zemana. U jeho zrodu stáli dva obdivovatelé slavného tvůrce, na konečné podobě pak pracoval už více než stočlenný tým.
      23:35
      Fojtka
       Přehradní nádrž Fojtka najdeme v Jizerských horách. Nepatří sice k nejznámějším vodním dílům u nás, ale pozornost si rozhodně zaslouží. Už proto, že byla vybudována před víc než stoletím a pořád spolehlivě funguje.
       27:58
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž31 minut
        Další díl
        2. prosinec 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám