29 minut

30. září 2012

Část: Kameník

Obsah dílu

Výlet divočinou - Modravské pláně — Terarium Dubeč — Ivanická poustevna — Teplice nad Metují — Kouty nad Desnou — Pošumavský kameník — Plavba soutěskami v Hřensku

Části dílu

01:25
Modravské pláně
  Šumava nabízí spoustu krásných míst, do některých je ale vstup běžným návštěvníkům zapovězen. S průvodcem se v současné době můžete vypravit i do končin, které se těší nejvyšší ochraně.
  05:44
  Terárium
   V Dubči nás čeká na první pohled trochu nebezpečná zastávka. Prohlédnemi si totiž terárium Antonína Hnízdila. Žáby, čolci a později i exotičtí plazi mu učarovali už v dětství.
   09:58
   Poustevna
    Časy, kdy u nás žily desítky poustevníků, připomíná poustevna s kostelem Panny Marie Pomocné v Teplicích nad Metují. Pobýval tu v 18. století nejvzdělanější poustevník u nás - Johan Maxmilián Peither z Peithersberku.
    14:06
    Bikepark v Koutech nad Desnou
     Kouty nad Desnou lákají v zimě do Jeseníků lyžaře. My vás přesvědčíme, že stojí za to se tam vypravit i v tomhle období. Stačí přibalit kola a můžeme vyrazit.
     18:19
     Kameník
      Práce s kamenem se stala celoživotní láskou Richarda Vondráška ze Čkyně v Pošumaví. Řemeslu se dlouhá léta učil u souseda, stařičkého pána, který mu ukázal všechno potřebné.
      22:30
      Plavba soutěskami
       Hřensko a skalní soutěsky, to je záruka romantických zážitků v krásné krajině. My si dopřejeme plavbu soutěskami. Věděli jste, že ještě ve druhé polovině 19. století se lidé mezi skály báli vstoupit?
       26:40
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        7. říjen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám