30 minut

7. říjen 2012

Obsah dílu

Naučná stezka Kolem řeky Úpy — Včelařské muzeum v Chlebovicích — Zubačka z Tanvaldu do Kořenova — Loutkové divadlo — Na kole Blatenskem — Muzeum lidových krojů v Kněževsi

Části dílu

01:20
Po stopách erbu se zlatým třmenem
  Kolem řeky Úpy najdeme řadu zajímavých míst. My se vypravíme po stopách pánů s erbem zlatého třmene. Povede nás naučná stezka z České Skalice. A všichni milovníci historických památek se mají na co těšit.
  05:33
  Muzeum včelařství
   Víte, že lidé chodili ke včelám pro med už někdy před dvanácti tisíci lety? Nebo třeba to, že pro kilo medu musí včelka nalétat tolik, jako kdyby čtyřikrát obletěla naši planetu?
   09:46
   Kořenov
    Slavná zubačka z Tanvaldu do Kořenova v Jizerských horách letos slaví už své stodvacáté narozeniny. Takže si určitě zaslouží naši návštěvu.
    14:04
    Výroba loutek v Draku
     Loutkové divadlo Drak asi nemusíme ani představovat. Jednak si tahle královéhradecká scéna už získala velký věhlas nejen u nás, ale i v zahraničí a také jsme vám ji už představili.
     18:27
     Na kole Blatenskem
      Ještě si můžeme dopřát výlet na kole. Tentokrát budeme putovat jihem Čech, konkrétně Blatenskem. A dopřejeme si průvodce znalé kraje i cyklistiky.
      22:55
      Muzeum krojů
       Už páté narozeniny oslaví muzeum krojů v Kněževsi na Rakovnicku. Najdeme v něm ukázky krojů, které se nosívaly v Čechách, na Moravě i na Slovensku.
       27:10
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž30 minut
        Další díl
        14. říjen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám