29 minut

26. srpen 2012

Obsah dílu

Rožmberský palác — Železniční muzeum Sudoměř — Nová cyklostezka v údolí Moravské Sázavy — Výroba kuší — Občanské sdružení Přátelé Zahrádky — Výstava hraček v Jičíně

Části dílu

01:25
Rožmberský palác
  Mezi šlechtické rody, které chtěly míst své sídlo co nejblíž panovnickému, patřili samozřejmě také Rožmberkové. Ti svůj palác v polovině 16. století po velkém požáru na Malé Straně a Hradčanech vystavěli přímo v areálu Pražského hradu.
  05:04
  Sudoměř
   Většina milovníků starých časů na železnici obdivuje hlavně mašiny nebo vagóny. Vladimírovi Pagáčovi učarovaly drezíny. Když objevil společně s kamarády první, rozhodli se, že se začnou věnovat jejich záchraně.
   09:12
   Cyklostezka údolím Moravské Sázavy
    Milovníky aktivního odpočinku v sedle kola nebo na in line bruslích určitě potěší nová cyklostezka v údolí Moravské Sázavy. Najdete ji v místech, kde kdysi vedla odbočka Ferdinandovy železnice.
    13:27
    Výrobce kuší
     Vystřelit si aspoň jednou z kuše, to je nespíš přání každého pořádného kluka a možná i mnohých příslušnic něžnějšího pohlaví. Františkovi Keprtovi ale tyhle zbraně učarovaly natolik, že se rozhodl věnovat výrobě replik gotických a čínských.
     17:33
     Zahrádka
      Městečko Zahrádka stávalo na březích řeky Želivky už ve středověku. Dnes jeho existenci připomíná jen opuštěný kostel. Celé město totiž v sedmdeátých letech minulého století muselo ustoupit zásobárně vody pro hlavní město – vodní nádrži Švihov.
      21:48
      Hračky Aleny Pleslové
       Hlavně děvčata všech věkových kategorií asi potěší výstava, za kterou se vypravíme do jičínského muzea. Svou sbírku hraček na ní představuje paní Alena Pleslová. A převažují v ní panenky.
       25:57
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        2. září 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám