Nahrávám video

24. červen 2012

Obsah dílu

Štěchovice — Bednář Eduard Bařina — Pražský Hucul Club — Humpolec — Skalka J. Grulicha — Muzeum papírových modelů

Části dílu

01:35
Štěchovice a Slapy
  Štěchovice si někteří z nás spojují se známými úpeřejemi zvanými Svatojánské proudy, jiní s přehradou. Každopádně je to oblíbené rekrační středisko nedaleko Prahy. A přitom ještě ve druhé polovině 19. století to byl takřka zapomenutý kraj s okouzlující přírodou.
  05:42
  Bednář
   Víno v dřevěných sudech dozrávalo po staletí a klasické bečky patří pořád k ozdobám vinných sklepů. Bednářů je ovšem čím dál méně a těch, kteří si řemeslo předávají z generace na generaci, ještě míň. Patří mezi ně Eduard Bařina.
   09:41
   Huculové
    Za čtyřnohými krasavci se vypravíme na kraj Prahy. V části zvané Zmrzlík funguje už čtyři desítky let záchranná stanice huculů. Pan Otakar Leiský, který ji založil, poznal huculy v době, kdy jeho rodina žila na Slovensku. A láska k nim se stala jeho životní.
    13:58
    Humpolec
     Aleš Hrdlička, Gustav Mahler a Hliník z filmu Marečku, podejte mi pero. Co mají tihle tři společného? Přece Humpolec. A taky to, že jim místní vybudovali muzeum či památník.
     17:48
     Grulichova skalka
      Skalka kolem domu horolezce Jaromíra Grulicha je opravdovým unikátem. Pan Grulich ji budoval desítky let, ze svých cest si vozil sazeničky, kterého ho okouzlily a nabízel jim nový domov.
      21:36
      Muzeum papírových modelů
       Papírové modely jsme si společně už několikrát prohlíželi, do Police nad Metují se za nimi ale vydáme poprvé. A určitě nikdo nebude litovat, mají tam totiž muzeum, které nemá v Evropě obdoby.
       25:45
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž28 minut
        Další díl
        1. červenec 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám