29 minut

17. červen 2012

Část: Cyklostezka Příbram-Rožmitál

Obsah dílu

Dómský pahorek v Litoměřicích — Včelaři v Ořechu — Lenora — Muzeum gastronomie — Návrat kluzácké legendy — Na kole z Příbrami do Rožmitálu pod Třemšínem

Části dílu

01:05
Dómský pahorek
  Při návštěvě Dómského pahorku nad Litoměřicemi budete mít pocit, že jste se ocitli v úplně jiném světě. Za zdmi, které nechal v 17. století po zřízení diecéze vybudovat první místní biskup, vyrostl areál cirkevních staveb, který se dnes postupně otevírá návštěvníkům.
  05:06
  Včelín
   V Ořechu kousek za hranicemi Prahy se budeme seznamovat se včelami. Nahlédneme do jejich světa a dozvíme se, jak vlastně tenhle pracovitý hmyz žije. Pokud se domníváte, že jeho hlavním úkolem je vyrábět pro nás med, tak to je omyl.
   09:21
   Lenora
    Do Lenory, jedné z nejmladších sklářských obcí na Šumavě, se nevypravíme za sklem, ale za chlebem. A samozřejmě taky za památkami a krásnou přírodou. Nesmíme zapomenout zmínit, že místní skláři bývali vyhlášení široko daleko.
    13:30
    Muzeum gastronomie
     O dobrém jídle, úpravách potravin a také o servírování bude řeč v Muzeu gastronomie, které v Praze založili manželé Provaanovi. Zabrousíme hluboko do historie, do časů, kdy se naši předci ještě ani nepokoušeli o tepelné zpracování uloveného masa.
     17:33
     Legenda kluzák
      Pokud patříte k obdivovatelům létání a strojů vznášejících se k obloze, pak jste už určitě někdy slyšeli o německém kluzáku SG38 Schulgliter. Těchto hitů předválečného období se mnoho nedochovalo.
      21:17
      Cyklostezka Příbram-Rožmitál
       Do Brd tentokrát vyrazíme na kolech. Cyklostezek bychom tu našli celou řadu, my jsme si vybrali trasu mezi Příbramí a Rožmitálem pod Třemšínem. Nabízí příjemný terén pro rodinný výlet a navíc také hned několik zajímavých zastávek.
       25:37
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        24. červen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám