29. duben 2012

Obsah dílu

Státní hrad Krakovec — Unikátní stříbrný poklad — Valašský šindel — Zámek Berchtold — Interaktivní přírodní výstava v Olomouci — Na kole okolo Miletína

Části dílu

01:35
Krakovec
  Víte, kdy a kde vyrostl první zámek u nás? Museli byste zapátrat v hodně daleké minulosti. Bylo to totiž zhruba dvě stovky let před tím, než se pohodlná šlechtická sídla stala módou. Krakovec na Křivoklátsku byl vybudován už na konci 14. století.
  05:29
  Stříbrný poklad
   Část unikátního stříbrného pokladu, který byl před necelými čtyřmi lety objeven při rekonstrukci domu v pražských Košířích, mohou zájemci vidět v prostorách Muzea hlavního města Prahy.
   09:19
   Výrobce šindelů
    Beskydské lesy vždycky nabízely místním obyvatelům dostatek materiálu na stavbu přístřeší. K zastřešení se používalo dřevo jedlové a později smrkové. Z něj se vyráběly typické štípané šindele.
    13:02
    Zámek Berchtold
     Za zámkem Berchtold jsme se vypravili do Kunic, do kterých je to z hlavního města jen kousek. Jeho majiteli jsou už sedm let Růžičkovi, kteří se postarali o proměnu z chátrajícího bývalého panského sídla v cíl mnohých turistů.
     16:52
     Expozice přírody
      Unikátní expozici otevřeli nedávno ve Vlastivědném muzeu v Olomouci. Konkurenci nemá nejen u nás, ale nejspíš ani u žádných sousedů. Je věnována přírodě a užít si ji můžete opravdu všemi smysly.
      20:28
      Cyklostezka Miletín
       Jaro už snad definitivně převzalo v přírodě svou vládu, takže můžeme vyrazit i na výlet na kolech. Čeká nás pětatřicetikilometrový okruh Podzvičinskem. Nemusíte se děsit jeho délky, terén je příjemný a navíc nám okolí nabízí řadu zajímavých zastavení.
       24:21
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        6. květen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám