Nahrávám video

6. květen 2012

Obsah dílu

Husitské hrady — Kovář Aleš Navrátil — Židovské muzeum v Třebíči — Nové Město nad Metují — Muzeum chodských krojů — Světlá nad Sázavou

Části dílu

01:12
Husitské hrady
  České středohoří se pyšní celou řadou zajímavých pamětihodností. Patří k nim i trojice hradů, která sice nepatří k nejznámějším, ale rozhodně má zajímavou historii. Nejprve zavítáme na Kalich na Litoměřicku.
  04:50
  Kovář z Kraskova
   Motyku, sekeru, kování k brance. To všechno svým sousedům i dalším zájemcům dokáže vyrobit či opravit ve své kovárně Aleš Navrátil. Jeho černé království najdete v Kraskově v Železných horách.
   08:37
   Židovské muzeum v Třebíči
    Unikátní židovskou čtvrť v Třebíči jsme si už společně prohlédli. Dnes se zaměříme hlavně na Židovské muzeum, které bylo zřízeno hned vedle jedné ze dvou synagog, v domě, kde žil Seligmann Bauer.
    12:22
    Cyklovýlet z Nového Města nad Metují
     Na výletě, který odstartujeme v Novém Městě nad Metují, uděláme hned dvojnásobnou radost svému tělu. Jednak ho absolvujeme v sedle bicyklu, tekže se pěkně protáhneme a naším cílem budou polské lázně Kudowa-Zdrój s minerálními prameny.
     16:19
     Muzeum chodských krojů
      Víte, co to je koláč, žalín nebo třeba čepení? Napovíme, že všechno souvisí s tradičními chodskými kroji. A pro odpověď si zajedeme do Postřekova, kde Marie Langová a Anna Burešová otevřely muzeum.
      20:09
      Světlá nad Sázavou
       Broušené vázy a další výrobky ze skláren ve Světlé nad Sázavou bývaly vyhledávanou ozdobou. Bylo to asi právě sklářství, které město proslavilo nejvíc. Před ním tu vládla výroba kamenická, která ovšem taky nebyla neúspěšná.
       23:54
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž29 minut
        Další díl
        13. květen 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám