Nahrávám video

15. duben 2012

Obsah dílu

Nová radnice pražská — Houslař Dalibor Bzirský — Kopie Lurdské jeskyně — Světový šampion v kuličkách Zbyněk Fojtík — Kroměříž – Hanácké Atény — Jarní efekt v Krkonoších

Části dílu

01:36
Nová radnice
  Nejznámějším místem, v němž sídlili nejvyšší pražští představitelé, je Staroměstská radnice. Ta ale na konci 19. století přestala vyhovovat představám o reprezentačním sídle, a tak se začaly rodit plány na vybudování nového.
  05:32
  Houslař Dalibor Bzirský
   V rodině Dalibora Bzirského bývali muži většinou techniky. On se ale vydal jiným směrem. Ve třinácti se rozhodl, že si postaví svouje první housle. Omaloval si tehdy ty, na které se učil, a pustil se do práce.
   09:21
   Bohutická křížová cesta
    V Bohuticích na jihu Moravy se mohou pochlubit opravdovou raritou. Mají tu totiž kopii Lurdské jeskyně. Nechal ji tu na konci dvacátých let minulého století vybudovat místní farář František Prášek.
    13:13
    Cvrnkání kuliček
     Hliněné kuličky nebo skleněnky známe všichni a většina z nás si určitě někdy zkusila dostat je co nejrychleji do důlku. Představte si, že cvrnkání kuliček je pravděpodobně nejstarším sportem v dějinách lidstva.
     17:04
     Kroměřížské podzemí
      Kroměříž bývá ne nadarmo nazývána 'hanáckými Aténami'. Už ve 13. století si ji vyhlédli církevní hodnostáři pro své letní sídlo a jejich působení dodnes připomíná honosný zámek s rozlehlými zahradami.
      20:35
      Bolkov
       Víte, co to je jarní efekt? Prozradíme vám to při procházce po patnáctikilometrovém okruhu v Krkonoších. Provede nás například Bolkovem, osadou, která vznikla ve středověku.
       24:16
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        22. duben 2012

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám