27 minut

2. říjen 2011

Obsah dílu

Orlík na Vysočině — Pražská paroplavba — Lázně Kynžvart — Zoopark v Táboře-Větrovech — Přehrada Slezská Harta — Naučná stezka v okolí Starého Města pod Sněžníkem

Části dílu

01:27
Hrad Orlík
  Orlík, to není jen rozlehlé šlechtické sídlo nad Vltavou. Ale také zřícenina hradu na Vysočině. A právě tu si společně prohlédneme.
  05:10
  Parník Vltava
   Plavba po Vltavě patří k oblíbeným zábavám turistů, kteří zavítají do Prahy. Z neobvyklého úhlu si mohou prohlédnout ty nejvýznamnější pamětihodnosti. Největšími pamětníky jsou mezi loďmi dva historické parníky – Vyšehrad a Vltava.
   09:03
   Kynžvartské kyselky
    O budování lázeňské tradice v Kynžvartu na západě Čech se zasloužili především zdejší páni z rodu Metternichů – slavný kancléř a pak jeho syn Richard.
    12:49
    ZOO Tábor-Větrovy
     V Táboře - Větrovech jsme před časem navštívili ranč. Tentokrát se tam vypravíme za zoologickou zahradou. Právo takhle nazvat svůj Zoopark získal pan Libor Hrubý nedávno a splnil se mu tím jeho klukovský sen.
     16:28
     Slezská Harta
      K nejmladším lákadům severu Moravy patří přehrada Slezská Harta u Bruntálu. Vybudována byla v roce 1997 a šestnáct let se měla napouštět. Jenže přišly dvě povodně a plná byla za dva roky.
      20:16
      Staroměstské pevnostní oblasti
       Zajímavou naučnou stezku najdeme v okolí Starého Města pod Sněžníkem. V oblasti převládalo německé obyvatelstvo, což se pak projevilo v období před druhou světovou válkou. Tehdy tu vyrostlo bezmála pět desítek objektů, které měly sloužit k obraně naší země.
       23:59
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        9. říjen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám