27 minut

25. září 2011

Obsah dílu

Zámek Kratochvíle — Karlovarský přístav — Muzeum voskových figurín — Zubrnická lokálka — Husitské muzeum v Táboře — Naučná stezka vinařská u Strážnice

Části dílu

01:14
Zámek Kratochvíle
  Jihočeský zámek Kratochvíle patří k památkám, které po sobě zanechal slavný rod pánů Rožmberků. Inspirován svými cestami po Itálii si tohle letní sídlo nechal vybudovat nejznámější člen rodu - Vilém.
  04:52
  Karlovarský přístav
   Karlovarské léčivé prameny zná nejspíš každý z nás. Málokdo ale ví, že slavné lázeňské město mívalo kdysi také přístav. A dokonce inspirovalo jednu ze saských plavebních společností k pojmenování parníku.
   08:35
   Muzeum voskových figurín
    K vytvoření prvního muzea voskových figurin v Praze inspirovala před lety Zdeňka Kočíka návštěva Amsterdamu a později ještě Paříže. Letos otevřel už čtvrté. Figuríny chtěl kdysi zakoupit, ale nebyly na prodej, tak se musel pustit do výroby vlastních.
    12:17
    Zubrnická lokálka
     Máte rádi pohled do krásné krajiny z oken starého vláčku? Pak se s námi vypravte na trať staré zubrnické lokálky. Nejprve sloužívala k přepravě surovin a zboží v těžkých horských oblastech, po válce ale většina továren podél trati skončila a na železnici se vydávali spíš milovníci zdejší krajiny.
     16:01
     Husitské muzeum v Táboře
      Za dávnou historií se vypravíme do Tábora. A pokud předpokládáte, že to bude historie husitská, nemýlíte se. Prohlédneme si novou expozici Husitského muzea, která dokáže zaujmout nejen dospělé milovníky dějin, ale také děti.
      19:41
      Naučná cyklostezka po Strážnicku
       Na kole se tentokrát projedeme v okolí Strážnice. Nasedneme ve Tvarožné Lhotě, kterou proslavily hlavně oskoruše, tedy stromy, které jsou na Slovácku doma a v téhle obci mají dokonce své muzeum.
       23:29
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        2. říjen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám