26 minut

27. březen 2011

Obsah dílu

Novobystřicko — Lyže Jilemnice — Mariánky na lyžích — Doba ledová — Muzeum kočárů — Kostelík na Brůdku

Části dílu

01:17
Novobystřicko
  Rozhraní jižních Čech a Vysočiny nabízí řadu zajímavých míst. My se tentokrát vypravíme na Novobystřicko. Náš výlet začneme v Nové Bystřici, městě s mnoha zajímavými pamětihodnostmi.
  05:08
  Lyže Jilemnice
   Ohlédnutím za končící lyžařskou sezónou bude naše společná návštěva v lyžařské expozici muzea v Jilemnici. Vezmeme to pěkně popořádku.
   08:53
   Mariánky na lyžích
    Když vás pozveme do Mariánských Lázní, budete se nejspíš domnívat, že vyrazíme za léčivými prameny. My si ale dopřejeme pár výletů v bílé stopě. V okolí města je dost zajímavých míst, ke kterým se můžete vypravit právě na běžkách.
    12:16
    Doba ledová
     Mamut, šavlozubý tygr a další dávno vyhynulí obyvatelé naší planety nejsou jen hvězdami filmové Doby ledové. Setkat se s nimi teď můžete i na pražském Výstavišti, kde probíhá výstava Doba ledová – Giganti.
     15:54
     Muzeum kočárů
      V Pořežanech nedaleko Týna nad Vltavou čeká na milovníky starých automobilů, motocyklů a třeba i kočárů překvapení v podobě soukromého muzea Františka Jiříčka.
      19:31
      Kostelík na Brůdku
       U Brůdku na Plzeňsku, nedaleko Kdyně, v roce 1040 porazilo vojsko knížete Břetislava I. vojáky německého císaře Jindřicha III. Po svém vítězství nechal údajně český panovník postavit právě v Brůdku kostelík zasvěcený svatému Václavovi, jehož přímluva mu k úspěchu v bitvě měla pomoci.
       23:24
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        3. duben 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám