20. březen 2011

Část: Soutěž

Obsah dílu

Smržovka — Rumcajs — Ski areál Kouty — Hrad Rabí — Technické muzeum v Brně — Tvrz Třebotov

Části dílu

01:24
Smržovka
  Do Smržovky v Jizerských horách nás přilákala turistická cesta nazvaná Smržovský vyhlídkový okruh, která na zhruba třinácti kilometrech představuje hned několik zajímavých míst. Minout nemůžeme místo, kde pramení řeka Nisa. I když na našem území protéká jen její menší část, stojí za zastavení.
  05:14
  Rumcajs
   Bylo, nebylo, dávno tomu.... Tak by mohlo začínat naše putování za příběhem asi nejslavnějšícho českého loupežníka Rumcajse. Díky nové expozici, kterou navštívíme v Jičíně, celkem snadno všichni milovníci příběhů se šťastným koncem uvěří tomu, že bylo.
   09:06
   Ski areál Kouty
    V nížinách už sice rozkvétají sněženky a krokusy, ale my vás zavedeme do míst, kde ještě zima rozhodně svou vládu jaru nepředala. Naším cílem jsou Kouty nad Desnou v Jeseníkách. Co vás všechno čeká? Nové běžecké trasy, které vás zavedou až do výšky kolem 1300 metrů nad mořem.
    12:50
    Hrad Rabí
     Hrad Rabí vyrostl nejspíš už na počátku 13. století, i když první písemné zmínky o jeho existenci jsou minimálně o stovku let mladší. Za úkol měl střežit obchodní stezku mezi Sušicí a Horažďovicemi a také nedaleké rýžoviště zlata.
     16:35
     Technické muzeum v Brně
      Především milovníky her potěší naše návštěva v brněnském Technickém muzeu. I když je tam k vidění víc než desítka expozic, my se zdržíme hlavně v tamní technické herně. V ní se totiž všichni zájemci mohou přesvědčit o tom, že taková škola hrou je metodou opravdu zajímavou.
      20:19
      Tvrz Třebotov
       Velmi neobvyklou expozici si prohlédneme na tvrzi Třebotov jen kousek od Prahy. Majitel tvrze Jan Sedláček se při rekonstrukci nechal inspirovat objeveným prevetem a také gotickou přístavbou vnější toalety a vybudoval muzeum toalet a nočníků. Do své sbírky postupně získal stovky nočníků.
       24:03
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        27. březen 2011

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám