Toulavá kamera

10. říjen 2010

24 minut

10. říjen 2010

Obsah dílu

Vařákovy paseky — Muzeum stříbra v Kutné Hoře — Zoopark Ranč Větrovy — Krašov a okolí na kole — Skleněné vitráže

Části dílu

01:27
Vařákovy paseky
  Vařákovy paseky se jmenovala osada asi deseti chalup ve Vizovických vrších. Zanikla na konci druhé světové války, kdy ji za podporu partyzánů Němci vypálili. Dnes tenhle název nese naučná stezka, po které vyrazíme do Čertových skal.
  05:18
  Muzeum stříbra v Kutné Hoře
   Kutnou Horu proslavilo nejvíc ze všeho stříbro. Konkrétně naleziště stříbrné rudy pod zemí. Ta už sice dávno horníci opustili, ale na památku stříbrných časů zůstala ve městě celá řada velkolepých staveb i honosných domů tehdy bohatých měšťanů.
   09:21
   Zoopark Ranč Větrovy
    Do zooparku se vypravíme k Táboru. Spolu s westernovým rančem ho založil Libor Hrubý a jednou by ho chtěl rozšířit na zoologickou zahradu. Zvířat u něj už teď bydlí celá řada. Přímo v jeho domě mohou hosté potkat malé lvíče, kterému tu nahrazují maminku.
    13:20
    Krašov a okolí na kole
     Na kolech tentokrát vyrazíme na západ Čech. První zastávkou bude zřícenina hradu Krašov. Pro svůj odpočinek ho prý kdysi využívali cisterciáčtí mniši z plaského kláštera.
     17:26
     Skleněné vitráže
      Krásu starých vitráží budeme obdivovat v království restaurátora Vítězslava Zilvara. Ten nám ukáže, jak takové restaurování historických vitráží vypadá a my také budeme mít šanci vidět, jak malá, tenká a různě tvarovaná sklíčka uměli vyrobit naši předci.
      21:28
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       17. říjen 2010

       Toulavá kamera na sociálních sítích

       Napište nám