27 minut

4. červenec 2010

Obsah dílu

Zámek Valeč — Sbírka hlavolamů — Kostelní cyklostezka u Chebu — Harrachovská sklárna a minipivovar — Dostihové závodiště Pardubice — Muzeum kávy na pražské Letné

Části dílu

01:15
Zámek Valeč
  Zámek ve Valči na úpatí Doupovských hor patří k barokním skvostům. Často bývá srovnáván s areálem v Kuksu. Na rozdíl od něj je ale uzavřen. I když můžeme naštěstí říct - prozatím. Pomalounku ožívá.
  05:04
  Sbírka hlavolamů
   Příznivce nejrůznějších hlavolamů jistě potěší návštěva u pana Jaroslava Flejberka. Ten svou lásku k nim zřejmě podědil po tatínkovi a dědečkovi a už dvacet všechny předměty procvičující naše myšlení sbírá.
   09:03
   Kostelní cyklostezka u Chebu
    Příznivci cyklistiky a také církevních památek si přijdou na své na samém západě Čech. Z Chebu mohou vyrazit na tzv. kostelní cyklostezku, tedy na trasu, která je provede kolem řady zajímavých církevních památek.
    12:57
    Harrachovská sklárna a minipivovar
     Sklárně v Harrachově bude brzy už tři sta let, ale my nebudeme čekat na jubileum a vypravíme se na její prohlídku už teď. V muzejní expozici zavzpomínáme na časy, kdy se tu v rukách mistrů sklářů rodily vyhledávané luxusní kousky a pak se podíváme, jak se sklářské řemeslo v průběhu těch stovek let změnilo.
     16:50
     Dostihové závodiště Pardubice
      Jedním z nejvyhledávanějších míst města perníku, tedy Pardubic, je slavné dostihové závodiště. Velkou Pardubickou znají u nás snad i malé děti, málokdo ale ví, že závodiště je možné navštívit i ve dnech, kdy se žádné boje rychlých koní nekonají.
      20:30
      Muzeum kávy na pražské Letné
       Dovolíme si vás také pozvat na šálek kávy. Samozřejmě obrazně. A nebude to jen káva pravá, dojde i na různé náhražky. V muzeu na pražské Letné věnovanému právě kávě a kávovinovým nápojům se například dozvíme, z čeho všeho se nápoj podobný kávě vařil.
       24:24
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        11. červenec 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám