27 minut

27. červen 2010

Část: Výstava autíček

Obsah dílu

Luhačovské Zálesí — Velhartice — Pardubické letectví — Horní tok Odry — Kittelovo muzeum v Krásné — Sbírka angličáků v Pardubicích

Části dílu

01:11
Luhačovské Zálesí
  V sedle kola se vypravíme na třicetikilometrovou stezku Luhačovským Zálesím. Čekají nás náročnější stoupání i příjemné sjezdy a také cela řada zajímavých zastávek.
  05:11
  Velhartice
   Ve Velharticích si připomeneme známého rádce a společníka Karla IV. Buška. Právě jemu zdejší panství kdysi patřilo a díky svým kontaktům pro něj získal mnohá privilegia.
   09:00
   Aviatici
    Od prvního veřejného vzletu aeroplánem v roce 1910 uplynulo už sto let, a to je důvod se poohlédnout. A kde jinde by se měli poohlížet víc, než v Pardubicích, kde se náš první slavný aviatik ing. Jan Kašpar narodil.
    12:47
    Odra
     Místa, kde pramení jedna z nejdelších evropských řek Odra, patří k nejkrásnějším v celém jejím povodí. A my se můžeme pyšnit tím, že se nacházejí na našem území.
     16:28
     Kittelovo muzeum
      Doktor Eleazar Kittel byl podle všeho osobností hodně tajemnou. Říkalo se o něm ledacos, třeba i to, že má spolky s ďáblem. Každopádně dokázal lidi zbavovat nemocí a jiných neduhů.
      20:29
      Výstava autíček
       Do sbírky Václava Blažka z Rokytna nahlédneme v Kaňkově sále Východočeského muzea v Pardubicích. Návštěvníkům představuje víc než čtyři tisícovky modelů autíček z druhé poloviny minulého století.
       24:10
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        4. červenec 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám