Toulavá kamera

2. květen 2010

27 minut

2. květen 2010

Obsah dílu

Královec — Sběratel loutek — Muzeum kamenictví ve Skutči — Cyklotrasa Louštín — Muzeum tortury — Barokní lékárna ve Špilberku

Části dílu

01:17
Královec
  Valašské Klobouky už jsme jednou navštívili. Důvod k návratu nám nabídla nově otevřená naučná stezka. Začíná ve městě a návštěvníkům ukáže například několik starých dřevěnic z přelomu 18. a 19. století, které přečkaly ničivý požár města roku 1896.
  04:56
  Sběratel loutek
   Několik stovek loutek má ve své sbírce pan Mirek Nop. Vypravíme se za ním na Olomoucko. Pochlubí se nám svými neoblíbenějšími dřevenými herci, ale také různými unikáty, které se mu podařilo získat.
   08:46
   Muzeum kamenictví ve Skutči
    Kameni se budeme věnovat v Městském muzeu ve Skutči. Konkrétně tedy historii kamenického řemesla v téhle oblasti. Na samém začátku byla opuka, která se tu začala těžit už ve 14. století.
    12:38
    Cyklotrasa Louštín
     Trochu do těla si dáme při projížďce naučnou cyklostezkou na Louštíně nedaleko Rakovníka. Odměnou za trochu námahy nám bude krásný výhled na křivoklátské lesy. Krásnější prý snad jinde ani nenajdeme.
     16:32
     Muzeum tortury
      Nevlídnou až děsivou součást života našich předků si připomeneme v Muzeu tortury v Praze. Čekají tam na nás různé nástroje a zařízení, s jejichž přispěním bylo na lidech vynucováno přiznání.
      20:28
      Barokní lékárna ve Špilberku
       Starý mobiliář lékárny, unikátní váhy i dózy na bylinky. To všechno si můžete prohlédnout na brněnském Špilberku. Je tam totiž vystavena barokní lékárna, která vznikla v brněnském klášteře řádu Alžbetinek v roce 1754.
       24:04
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        9. květen 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám