27 minut

11. duben 2010

Obsah dílu

Rytířský řád Křižovníků s červenou hvězdou — Ringelland — Hornicko-historický spolek Stříbro — Výstava Hračky nestárnou na zámku v Telči — Automuzeum Praga — Skalní město Ostaš

Části dílu

01:25
Křížovníci
  V Praze navštívíme sídlo Řadu křížovníků. Existuje už od 13. století a jeho zakladatelkou byla Anežka Přemyslovna. Křížovníci jsou jediným mužským řádem, který založila žena. A dala jim za úkol péči o nemocné.
  05:18
  Ringelland
   Milovníci zvířat a jejich vystoupení si přijdou na své při návštěvě Ringellandu. V areálu statku na kraji Habrkovic u Týnce nad Labem se usadil cvičitel Ivan Ringel se svými „ mazlíčky“.
   09:08
   Skanzen Stříbro
    Město Stříbro na západě Čech bývalo po staletí městem horním. Stříbrná horečka v něm vypukla už před polovinou 12. století a těžilo se tu až bezmála do konce 20. století. Stříbro se tímto stalo vlastně rekordmanem, protože nikde jinde u nás se poklady země netěžily tak dlouho.
    13:08
    Výstava hraček
     V království hraček se proměnila zámecká galerie v Telči. Právě v ní totiž probíhá výstava "Hračky nestárnou". Představuje hračky, které používaly děti ze šlechtických rodin, ale i děti z chudších vrstev.
     16:57
     Muzeum Pragovek
      Pokud patříte mezi milovníky automobilových veteránů, neváhejte a vypravte se s námi do muzea Pragovek ve Zbuzanech u Prahy.
      20:47
      Ostaš
       Několik skalních útvarů na východě Čech jsme už navštívili. Tentokrát zavítáme do skalního města Ostaš, které je oblíbeným cílem turistů, ale také horolezců.
       24:39
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        18. duben 2010

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám