Toulavá kamera

13. prosinec 2009

27 minut

13. prosinec 2009

Obsah dílu

Metelkův betlém — Ježíškova cesta — Četnická stanice — Sklářská huť — Mariánská štola — Historické kuchyně

Části dílu

01:16
Historické kuchyně
  V Národním zemědělském muzeu v Praze připravili výstavu, která nás zavede do historie vaření a také stolování. Téma je to velmi zásadní, vždyť i o lásce se říká, že prochází žaludkem.
  04:49
  Mariánská štola
   Příbramské podzemí bývalo ve své době zdrojem velkého bohatství. Nabízelo bohaté zásoby stříbra, olova a zinku. Dolování těchto darů přírody přineslo městu značný rozkvět.
   08:36
   Sklářská huť
    Do historie šumavského sklářství se vypravíme při návštěvě sklářské huti Anna na Švihově. Právě v ní totiž sklář Pavel Hasala oživil tradiční výrobní techniky starých mistrů svého oboru.
    12:27
    Četnická stanice
     Na schůzku s četníky se vypravíme do Habartova na Sokolovsku. Žádných pokut ani jiných nepříjemností se ale bát nemusíte. Na četnické stanici Haberšpirk se netrestá.
     16:16
     Ježíškova cesta
      Za Ježíškem a jeho kamarády i pomocníky se vypravíme na Boží dar. Není to tak dávno, co tam otevřeli Ježíškovu cestu, která je hlavně v čase předvánočním hotovým rájem pro dětskou fantazii.
      20:11
      Metelkův betlém
       Vánoční čas je mimo jiné i časem betlémů. K těm nenavštěvovanějším v Krkonoších určitě patří mechanický betlém Jáchyma Metelky umístěný v jilemnickém muzeu.
       23:55
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž27 minut
        Další díl
        20. prosinec 2009

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám