Nahrávám video

20. září 2009

Obsah dílu

Baron Trenck — Tupeská keramika — Šťastná země — Stvořidla — Pražské přívozy — Hrad Bítov

Části dílu

01:10
Hrad Bítov
  Stavba velké dyjské přehrady s vysoko vzedmutou hladinou vod, omývajících boky bítovského hradního vrchu, nenávratně změnila osobitý ráz údolí, do něhož po staletí shlíží středověký jihomoravský hrad Bítov. První zastávka naší kamery bude právě tady.
  05:00
  Pražské přívozy
   Funkcí přívozu je propojit konce pěších nebo vozových komunikací překřížených vodním tokem a doplnit přemostění na nízké úrovni nábřeží. Právě o pražských přívozech si budeme povídat dál.
   08:51
   Stvořidla
    S Bořkem Klabíkem ze zámku Vilémovice a Václavem Vackem se budeme pak toulat po Stvořidlech. A to i do míst, kam jezdil Jaroslav Foglar, pravidelně dvacet let, a pomáhal tady stavět junácký tábor, v němž pak Hoši od Bobří řeky prožívali svá dobrodružství. pokračování zde...
    12:40
    Šťastná země
     Pak se dozvíte, který známý český hrad stojí na bývalé sopce nebo jak vzniká písek z pískovce nebo co jsou to voštiny. Uvítáme vás v novém prožitkovém geoparku, který teprve nedávno otevřeli v přírodním areálu Šťastná země v Radvánovicích u Turnova. A nečekejte jen obvyklé tabule s texty, tady si můžete všechno pořádně osahat.
     16:25
     Tupeská keramika
      Proslulou hrnčířskou vesnici Tupesy najdete v malebné krajině nedaleko hradu Buchlova. A tamní Muzeum tupeské keramiky pak v nejstarším z vesnických domků z roku 1837.
      20:15
      Baron Trenck
       A pro tentokrát skončíme v Brně. Řeč se stočí hlavně na jednoho pána, pana Trencka. Jméno Františka barona Trencka přežilo o dvě stě šedesát let záhadnou smrt svého ukrutného nositele. Nejvýznamnější moravské a brněnské kulturní i společenské instituce se spojily, aby vám pomohly pohlédnout na Brno očima baroka. pokračování zde...
       23:58
       Soutěž
        Přehrát celé video

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám