Toulavá kamera

16. srpen 2009

27 minut

16. srpen 2009

Obsah dílu

Ferda Mravenec — Vlčnovské búdy — Velké Dářko — Sběratel Tatrovek — Pražské Benátky — Expozice skla

Části dílu

01:21
Pražské Benátky
  Malá Strana – historická součást staré Prahy patří dnes k tomu nejkrásnějšímu, co lze v metropoli vidět. Je cílem turistických i jiných výletů. Stejně tak jako městský ostrov Kampa.
  05:12
  Sběratel Tatrovek
   Na svých prázdninových toulkách s kamerou zavítáme i na Pernštejnsko do Dolní Rožínky. Otevřeno tady totiž bylo nové muzeum, které potěší hlavně ty, kteří mají rádi staré tatrovky. Vítejte v Muzeu Tatra!
   09:00
   Velké Dářko
    Nedaleko Žďáru nad Sázavou narazíte na největší rybník Českomoravské vrchoviny o rozloze 206 ha. Zajímat nás bude hlavně tamní rašeliniště. V minulosti sloužil rybník k zadržování vody pro pohon hamrů, pil a mlýnů na horním toku Sázavy.
    12:45
    Expozice skla
     Muzeum Šumavy v Kašperských Horách představuje ojedinělou kolekci skla ze slavné firmy Lötz, sídlící v Klášterském Mlýně. Od 80. let 19. století do 20. let 20. století patřila tahle šumavská sklárna k uznávaným výrobcům hlavně secesního skla.
     16:35
     Ferda Mravenec
      Netradiční výstavou pod názvem Hurá za Ferdou Mravencem Muzeum Komenského v Přerově připomíná kulaté výročí narození tvůrce dnes už legendárních postaviček.
      20:30
      Vlčnovské búdy
       Na okraji Vlčnova na Uherskobrodsku v části zvané Kojiny narazíte na vesnickou památkovou rezervaci. Jde o mimořádně hodnotný soubor vinohradnických staveb, čítající na čtyři desítky vinných búd, jak bývají tyto drobné nadzemní stavby lisoven místně nazývány.
       24:20
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        23. srpen 2009

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám