27 minut

15. březen 2009

Obsah dílu

Roubené chalupy — Hasičské muzeum — Adršpašské skály — Obora Hory — Míšeňský porcelán — Kostel sv. Mikuláše

Části dílu

01:25
Kostel sv. Mikuláše
  Nedělní putování po krajích českých, moravských a slezských začneme v naší metropoli, vlastně téměř v centru. Na Malostranském náměstí stojí jedna z dominant Malé Strany a Prahy vůbec: chrám svatého Mikuláše.
  05:20
  Míšeňský porcelán
   Z Prahy se vypravíme západním směrem do Plzně. V tamním Západočeském muzeu totiž vystavují sbírku míšeňského historického porcelánu. Má už stoletou tradici a v průběhu let její podobu ovlivnily nákupy na starožitnických aukcích a od soukromníků.
   09:19
   Obora Hory
    Ve třetí reportáži vás zavedeme do obce Hory, na kterou narazíte tak zhruba v půli cesty z Karlových Varů do Lokte. Teď se tu sice staví silnice, ale hned za vsí už je příroda i krajina vstřícnější. Opuštěný kamenolom a hlavně divočina, do které se nesmělo dlouhá léta vstoupit.
    13:04
    Adršpašské skály
     V letošním roce je pro návštěvníky zpřístupněn okruh po skalním městě v Adršpachu. Má něco do sebe i v zimě, sněhu se tady docela daří a vydatná sněhová pokrývka dokáže vykouzlit zajímavé scenérie.
     16:53
     Hasičské muzeum
      Pak se vydáme na Prostějovsko. Obec, kterou navštívíme, se jmenuje Olšany a právě tady mají hned dvě muzea. První z nich je hasičské, tím druhým je tzv. národopisné. A obě vděčí za svůj vznik panu Vláčilovi.
      20:35
      Roubené chalupy
       O tom, že Novopacko je skutečným rájem s mnoha zajímavými místy, jste se už mohli přesvědčit sami z našich minulých reportáží. Tato oblast je po staletí spojována nejen s bohatými nalezišti drahých kamenů, spiritismem, množstvím výtvarných umělců, ale i s krásou půvabných dřevěných roubených staveb.
       24:38
       Soutěž
        Přehrát celé video
        Stopáž26 minut
        Další díl
        22. březen 2009

        Toulavá kamera na sociálních sítích

        Napište nám