Nahrávám video

15. únor 2009

Část: Historie knihtisku

Obsah dílu

Zámek Hluboká — Výstava motocyklů — Moldavská železnice — Horní hrad — Historie knihtisku — Maiselova synagoga

Části dílu

01:30
Maiselova synagoga
  V 16. století žil a na dvoře císaře Rudolfa II. působil štědrý donátor, Žid a pozdější primas židovské obce Mordechaj Maisel. Bohatý bezdětný muž změnil část Prahy k nepoznání: nechal vystavět třeba i chudobinec, nemocnici i chodníky.
  05:21
  Historie knihtisku
   Pak se podíváme na jih Čech. V městě Vimperku zajdeme do muzea na místním zámku. Vimperk jsme si vybrali i proto, že právě tady se začínaly u nás tisknout knihy.
   09:27
   Horní hrad
    Hrad si přál mít vždycky, prošel jich mnoho, možná pro inspiraci. Sen si Pavel Palacký splnil, když si hrad koupil.
    13:14
    Moldavská železnice
     Krušnohorská železnice nebo taky Teplický Semmering – to je trať číslo 135 spojující Most s Moldavou v Krušných horách. Trať vybudovala Pražsko-duchcovská dráha. Společnost, jejímž cílem bylo umožnit vývoz uhlí do sousedního Saska.
     16:51
     Výstava motocyklů
      Jawa, Harley Davidson, Indian – co značka, to kus historie. V jaroměřském Městském muzeu začala výstava "Já mám motocykl" a určena je samozřejmě i těm, kteří motorku nemají.
      20:41
      Zámek Hluboká
       Nedělní toulání zakončíme šlechticky. Na jihočeském hlubockém zámku, sídlu hlubocké větve Schwarzenbergů. Prostory určené oficiálně turistům a jejich výpravám vystřídají pohledy na to, jak se tady žilo a pracovalo za všedního dne.
       Přehrát celé video
       Stopáž26 minut
       Další díl
       22. únor 2009

       Toulavá kamera na sociálních sítích

       Napište nám