Mozaika z regionů

Obsah dílu

Přehrát vše

Důl Michal v Ostravě

Důl Michal v OstravěKdyž se řekne národní kulturní památka, tak si zřejmě většina z nás představí zámek, hrad nebo významné umělecké dílo. Tímto titulem se však honosí i Důl Michal v Ostravě. Ještě před deseti lety se tam ale těžilo uhlí. Dnes je přístupný veřejnosti a tak je možné na vlastní kůži poznat, jak v minulosti asi vypadal den ostravského havíře.

MapaDůl Michal v Ostravě
videoDůl Michal v Ostravě
...
video video

Důl Michal v Ostravě

Zámek Kačina

Zámek KačinaZámek Kačina nedaleko Kutné Hory je nejvýznamnější empírovou stavbou v Čechách. Pochlubit se může unikátní zámeckou knihovnou a empírovým divadlem. Projít celý zámek najednou by znamenalo nahlédnout do 125 místností. Neseznámíte se ale jen s životem šlechty, ale také lidu prostého, třeba v muzeu českého venkova.

MapaZámek Kačina
videoZámek Kačina
...
video video

Zámek Kačina

Tanec Campanello

Tanec CampanelloDalší minuty budou patřit tanci. Nebude to ale žádné křepčení na technoparty. Navštívíme společně členy souboru historického tance Campanello. Působí převážně v třeboňském zámku, kde udržují při životě i vyučují třeba renesanční nebo barokní tance. A dobové kostýmy si sami šijí.

MapaTanec Campanello
videoTanec Campanello
...
video video

Tanec Campanello

Skalní vyhlídky

Skalní vyhlídkyVylézt na vrchol a rozhlédnout se po okolní krajině, to bývá často nejsladší odměna pro milovníky horských túr. Už před sto lety proto naši předkové v Jizerských horách začali budovat skalní vyhlídky. Do tvrdé žuly zapustili kovová zábradlí a vytesali schůdky, aby všem usnadnili cestu na vrchol. Dnes se o obnovu vyhlídek stará horský spolek.

MapaSkalní vyhlídky
videoSkalní vyhlídky
...
video video

Skalní vyhlídky

Staroměstský orloj

Staroměstský orlojPřed námi je poslední reportáž a zůstaneme v Praze. Snad žádný její návštěvník si nenechá ujít návštěvu Staroměstského náměstí a orloje. Obvykle se musejí spokojit pohledem zvenku a zdola. My se ale podíváme pěkně dovnitř na stařičký hodinový stroj a za těmi, kteří se o něj starají.

MapaStaroměstský orloj
videoStaroměstský orloj
...
video video

Staroměstský orloj

Stopáž25 minut
Rok výroby 2005
 ST 4:3