Monika Zoubková a Michal Kern, herci a kamarádi, vyrážejí starým karavanem na návštěvu farmářů a vyzkoušejí si i jejich práci. Jak jim to půjde, okomentuje Bolek Polívka

Pavel Friedberger vlastní stádo sedmi stovek daňků. Právě za ním se vypravili Monika s Michalem na jeho rodinnou farmu u Husince na Prachaticku, kde kromě daňků chovají i jeleny a skot. Hospodář má ale i mnoho dalších aktivit, například spolupráci na vědeckém výzkumu v oblasti genetiky jelenovitých. Jak to Pavel Friedberger všechno zvládá?

Farmy

Farmový chov daňků – Pavel Friedberger

Pavel Friedberger se na svých třech farmách věnuje chovu zvěřiny. Najdete zde daňka skvrnitého, lamu guanako, muflona a jelena evropského. Zaměřuje se na produkci chovných nebo jatečních zvířat. Místní zvěřina je krmena v létě na pastvě, ovsem, ječmenem, kamennou solí, v zimě pak senem, senáží, ovsem, ječmenem, krmnou řepou, cukrovkou, kaštany a solí. Farmařením se pan Friedberger zabývá od roku 1991, začal na Výrově na 23 hektarech, v roce 2001 přibyla farma Zábrdí a o tři roky později ještě farma Mnich (výhradně daňčí chov).

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD
ŽánrDokument