MonikaMichal se náhodou potkali na farmářském tržišti. Nad obědem na Náplavce se jeden druhého vyptali, jak se daří, a zjistili, že je spojuje vášeň pro nakupování zdravých potravin. Vědí však, jak se vlastně vyrábí sýr? Jak se chovají kuřata? Co dělá z farmy dobrou farmu, a tudíž něco víc?

Když pak při společném nákupu dostanou od farmáře nabídku „přijeďte se podívat“, sice nad tím nejdřív trochu pobaví, ale pak se rozhodnou: proč nenahlédnout do života a práce farmářů o trochu víc. A nejen nahlédnout, ale i pomoct, zúčastnit se, zažít farmu v plném provozu.

Michal opráší rodinného veterána a jede se! Odvahu a dobrou náladu s sebou!

V sérii šestnácti dílů se diváci spolu s Monikou a Michalem podívají na nejrůznější farmy v České republice. Z jejich prvotního nadšení se stane nefalšovaná Farmářská jízda: ve starém karavanu za poznáním nejen zemědělství vykonávaného s vášní, citem a zaujetím, ale i s příběhem. O tom, jak dva pražští herci postupně zjišťovali, že farmářství je dřina a řehole, na jejímž konci stojí nejen plné talíře dobrot, ale taky spokojení lidé, kteří dělají to, co je naplňuje a těší. A dělají to s respektem k tradici a k přírodě. Ti, kteří v krajině a s přírodou pracují, Monice a Michalovi – a tím také divákům – ukazují, že farmářství neznamená jen jídlo…

Farmářská jízda je jízda po zemědělských statcích, díky níž diváci téměř na vlastní kůži zažijí proces výroby a vzniku nejrůznějších produktů. Prostřednictvím Moniky a Michala prožijí jednotlivé fáze přípravy potravin, které si tak rádi kupujeme, zažijí chvíle nečekané, překvapivé, napínavé i dojemné. O to větší přehled pak budou mít, až se na trhy sami vypraví. Ať už jsou to častí zákazníci anebo se odváží teprve poprvé. A ti nejodvážnější se rozjedou rovnou na farmu…

„Moderní lifestylová road movie je především poctou neuvěřitelné vůli, nápaditosti a poctivosti českých farmářů. Většinou jim je kolem čtyřiceti a z různých důvodů se rozhodli zasvětit svůj život hospodaření. Věří ve vlastní činorodost, jsou pokorní a přejícní, obnovují tradice, jsou alternativou zemědělskému průmyslu. Společně s moderátorskou dvojicí, která v originálním karavanu projíždí českou krajinou, navštívíme kozí, ovčí i dančí farmy, pstruhařství, včelařství i sadařství. Putování od farmy k farmě je především radostnou zprávou o pracovitosti a rozkvětu i vtipným pohledem na dobrou práci,“ říká k projektu kreativní producent Petr Kubica.