Klikněte pro větší obrázek Osou pořadu je konfrontace, proto i moderátoři jsou dva, reprezentují odlišné styly, přístupy, zkušenosti, generace. V hudbě se nejenže orientují, ale znají i její pozadí, souvislosti. Zároveň jsou pohodoví pohotoví, přemýšliví, vtipní, empatičtí, schopni vlastního neotřelého úsudku, mít nadhled. Přesně tyto předpoklady splňuje dvojice Petr Fiala a Michal Kaščák.

Petr Fiala rockový písničkář, konzervativec

Zakladatel a hlavní postava kapely Mňága & Žďorp, zpěvák, skladatel, textař. Prošel všemi obdobími a úskalími, která na každou kapelu čekají. Od amatérských začátků po největší slávu i částečný ústup z ní. Jejich styl se jakoby nemění, jejich debutové album označila naše kritika za album desetiletí. Jako muzikant i posluchač může reprezentovat především generaci od třicátníků nahoru, ale velmi pozorně sleduje i podhoubí stylově blízkých začínajících kapel.

Michal Kaščák mašinkář, revolucionář

Zakladatel a hlavní postava kapely Bez ladu a skladu, zpěvák, skladatel, textař. V současné době šéf progresivní kapely NEUROPA. Stejně jako Mňága se Neuropa těší přízni publika i kritiky. Na rozdíl od Mňágy se Neuropa stylově neustále vyvíjí a inspiruje nastupujícími trendy. Michal na rozdíl od Petra klade velký důraz na vizuální stránku koncertů a je v tomto směru velkým experimentátorem, stejně tak ve využívání progresivních technologií. Jako muzikant i posluchač může reprezentovat především generaci od dvaceti do třiceti let.