Každodenní souhrn nejdůležitějšího a nejzajímavějšího dění v naší i světové kultuře

Obsah dílu

Umění za zdmi ghetta

Umění za zdmi ghetta

Italští a čeští filmaři natáčejí koprodukční snímek Terezín. Děj z druhé světové války zachycuje osudy reálných i fiktivních umělců, kteří díky tvorbě přežívali v nelehkých podmínkách ghetta.

Smrtholka v Rubínu

Smrtholka v Rubínu

Postavy z románu Smrtholka Lucie Faulerové dostávají skutečnou podobu díky divadelnímu zpracování A studia Rubín. Příběh o vyrovnání se s tragickými rodinnými událostmi i o tom, jak najít tu správnou cestu životem, nastudovala režisérka Lucie Ferenzová.

Národní plán obnovy

Národní plán obnovy

Pokračujeme ve volebním speciálu Událostí v kultuře. Národní plán obnovy je rozsáhlý dotační projekt z prostředků Evropské Unie v celkové výši 180 miliard korun. Samotný kulturní a kreativní sektor v Česku má získat bezmála 8 miliard.

Premiéra snímku Přes hranici

Premiéra snímku Přes hranici

V Paříži bude mít zítra premiéru film Přes hranici francouzské režisérky, která spolupracovala s dílnou českých animátorů. Snímek na pozadí útěku dvou hlavních postav rozehrává téma migrace.

Krátké zprávy z kultury

Krátké zprávy z kultury

Dražba věcí Johna Lennona. Nový snímek Licorice Pizza.

Výstava Urbania v Brně

Výstava Urbania v Brně

Jak se plánuje rozvoj města a jak probíhá správa jeho klíčových funkcí. To si mohou lidé vlastnoručně vyzkoušet na interaktivní výstavě Urbania v Brně. Seznámí se s principy urbanismu, které používají úředníci.

Přehrát vše
Stopáž13 minut
Rok výroby 2021
 L ST AD HD