13 minut

29. září 2021

Obsah dílu

Zahajovací koncert České filharmonie — Zahajovací koncert České filharmonie — Plastiky z nástrojů v Rudolfinu — Fond audiovize — Česká premiéra nového Bonda — Viktor Karlík v DOXU — Ocenění dirigenta Jakuba Hrůšy — 70 let folklorního souboru Javorníku

Části dílu

00:35
Zahajovací koncert České filharmonie
  Česká filharmonie vstupuje do 126. sezóny. Zahajuje ji Leningradskou symfonií Dmitrije Šostakoviče - jedním z nejsymboličtějších děl 20. století.
  01:18
  Zahajovací koncert České filharmonie
   Živý vstup redaktorky Pavly Sedliské.
   03:03
   Plastiky z nástrojů v Rudolfinu
    Součástí zahájení nové sezóny České filharmonie je také instalace dvou nových děl, a to přímo ve foyer Dvořákovy síně Rudolfina.
    05:09
    Fond audiovize
     Třetím tématem volebního speciálu Událostí v kultuře je transformace Státního fondu kinematografie na Fond audiovize, který by měl nově podporovat i českou televizní, seriálovou a videoherní tvorbu.
     07:06
     Česká premiéra nového Bonda
      Živý vstup redaktora Martina Rachmanna.
      09:30
      Viktor Karlík v DOXU
       Viktor Karlík – malíř, grafik a sochař je považovaný za nejvýraznějšího výtvarného umělce takzvané druhé generace českého undergroundu.
       11:33
       Ocenění dirigenta Jakuba Hrůšy
        Dirigent Jakub Hrůša s Bamberskými symfoniky získali za nahrávku Mahlerovy 4. symfonie Cenu německé hudební kritiky. Nahrávka vznikla v létě roku 2020 pro Accentus Music s mezzosopranistkou Annou Lucií Richterovou.
        11:57
        70 let folklorního souboru Javorníku
         Velkým koncertem v brněnském Mahenově divadle oslavil sedmdesáté výročí založení Folklorní soubor Javorník. Kvůli epidemii covidu-19 o rok později, než bylo v plánu.
         Přehrát celé video
         Stopáž13 minut
         Další díl
         30. září 2021

         Události v kultuře na sociálních sítích

         Napište nám