13 minut

28. září 2021

Část: Smrtholka v Rubínu

Obsah dílu

Umění za zdmi ghetta — Smrtholka v Rubínu — Národní plán obnovy — Premiéra snímku Přes hranici — Krátké zprávy z kultury — Výstava Urbania v Brně

Části dílu

00:36
Umění za zdmi ghetta
  Italští a čeští filmaři natáčejí koprodukční snímek Terezín. Děj z druhé světové války zachycuje osudy reálných i fiktivních umělců, kteří díky tvorbě přežívali v nelehkých podmínkách ghetta.
  02:53
  Smrtholka v Rubínu
   Postavy z románu Smrtholka Lucie Faulerové dostávají skutečnou podobu díky divadelnímu zpracování A studia Rubín. Příběh o vyrovnání se s tragickými rodinnými událostmi i o tom, jak najít tu správnou cestu životem, nastudovala režisérka Lucie Ferenzová.
   05:05
   Národní plán obnovy
    Pokračujeme ve volebním speciálu Událostí v kultuře. Národní plán obnovy je rozsáhlý dotační projekt z prostředků Evropské Unie v celkové výši 180 miliard korun. Samotný kulturní a kreativní sektor v Česku má získat bezmála 8 miliard.
    08:18
    Premiéra snímku Přes hranici
     V Paříži bude mít zítra premiéru film Přes hranici francouzské režisérky, která spolupracovala s dílnou českých animátorů. Snímek na pozadí útěku dvou hlavních postav rozehrává téma migrace.
     10:28
     Krátké zprávy z kultury
      Dražba věcí Johna Lennona. Nový snímek Licorice Pizza.
      11:40
      Výstava Urbania v Brně
       Jak se plánuje rozvoj města a jak probíhá správa jeho klíčových funkcí. To si mohou lidé vlastnoručně vyzkoušet na interaktivní výstavě Urbania v Brně. Seznámí se s principy urbanismu, které používají úředníci.
       Přehrát celé video
       Stopáž13 minut
       Další díl
       29. září 2021

       Události v kultuře na sociálních sítích

       Napište nám