Nahrávám video

1. březen 2019

Část: Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory

Obsah dílu

Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze — Kytice v Národním divadle — Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze — Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory — Irský zpěvák Hozier vydává druhé album — Krátké zprávy — Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu — Film o spisovatelce Colette — Expozice Jdi na venkov!

Části dílu

00:36
Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze
  Do Prahy přijela se svým novým románem francouzská spisovatelka Delphine de Viganová. Autorka románů "Ani později, ani jinde", nebo třeba "No a já".
  02:23
  Kytice v Národním divadle
   Magické mýty o lásce i hororové pověsti to vše ukrývá Erbenova Kytice. A ani po dvou stoletích od vydání této knihy se nic nezměnilo na tom, že stále patří mezi nejpopulárnější českou klasiku.
   04:51
   Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze
    Praha by mohla mít středoevropskou pobočku pařížského Centre Pompidou. O užší spolupráci mezi institucemi dnes jednal premiér Andrej Babiš s ředitelem pařížské galerie Sergem Lavignesem a ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem.
    06:19
    Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory
     Po měsíční přestávce se znovu otevřelo Národní muzeum. Rekonstrukce tu postoupila o další kroky. Návštěvníci tak mohli poprvé po sedmi letech vejít třeba do zastřešených dvoran nebo do kopule této historické stavby.
     08:20
     Irský zpěvák Hozier vydává druhé album
      Irský zpěvák Hozier vydává po pěti letech druhé řadové album. Po úspěšném debutu, který nese jeho jméno vydává album Wasteland baby.
      11:04
      Krátké zprávy
       Nová bondovka, návrat Beverly Hills 90210, zemřel André Previn
       12:37
       Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu
        Poslední hodiny zbývají filmařům na podání žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu. Lhůta končí o půlnoci a očekává se, že o příspěvek požádá kolem třiceti produkcí.
        14:50
        Film o spisovatelce Colette
         Měla být jen ozdobou svého manžela, svými knihami i životem se jí ale podařilo významně ovlivnit francouzskou společnost. Řeč je o Colette - spisovatelce, která se v 19. stoletím nebála psát o sexualitě i rovnosti mužů a žen.
         15:51
         Expozice Jdi na venkov!
          Jdi na venkov! Vybízí nová expozice v plzeňských Masných krámech. Výstava přibližuje lidovou kulturu mezi léty 1800 a 1960 a to včetně tendenčních děl z 50. a 60. let 20. století, které vznikaly pod vlivem komunismu.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          2. březen 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž13 minut

          30. září

          Divadelní festival Fringe — Ostrava Kamera Oko — Gregor Hildebrandt v galerii Kunsthalle — Festival Oty Hofmana — Muzikál Pudr a pudl — Festival ženské kinematografie v Maroku — Nové prohlídky zámku v Pardubicích

          30. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          29. září

          Nový film Bohdana Slámy — Nová Galerie Art Brut — Buko Alice Nellis míří do kin — Zemřel rapper Coolio — Krátké zprávy z kultury — Festival Paměti národa

          29. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          28. září

          Česká filharmonie zahajuje 127. sezónu — Zahájení sezony České filharmonie — Ceny Stanislava Libenského — Finále Plzeň — Krátké zprávy z kultury — Nové album Slipknot — Rock for People 2023 — Medaile Senátu pro kulturní osobnosti

          28. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          27. září

          Rozpočet Ministerstva kultury — Bratři Formanové získali titul rytířů — Divadla a ceny energií — Ceny Stanislava Libenského — Krátké zprávy z kultury — Poeziomaty a 7 opuštěných kostelů — Mezinárodní festival performance s názvem Malamut

          27. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          26. září

          Končí Woody Allen kariéru? — Prague Fringe Festival — Výstava snímků Emila Fafka — Krátké zprávy z kultury — Poslední zápas v Divadle Petra Bezruče — Výstava Aloise Mikulk v Brně — Nové album Editors

          26. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          25. září

          Končí Dvořákova Praha — Festival Serial Killer — Festival v San Sebastianu — Nový dokument Desolation Center — Výsledky festivalu Zlatá Praha — Krátké zprávy z kultury — Dokument Ronnie James

          25. 9. 2022 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám