Nahrávám video

1. březen 2019

Část: Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze

Obsah dílu

Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze — Kytice v Národním divadle — Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze — Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory — Irský zpěvák Hozier vydává druhé album — Krátké zprávy — Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu — Film o spisovatelce Colette — Expozice Jdi na venkov!

Části dílu

00:36
Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze
  Do Prahy přijela se svým novým románem francouzská spisovatelka Delphine de Viganová. Autorka románů "Ani později, ani jinde", nebo třeba "No a já".
  02:23
  Kytice v Národním divadle
   Magické mýty o lásce i hororové pověsti to vše ukrývá Erbenova Kytice. A ani po dvou stoletích od vydání této knihy se nic nezměnilo na tom, že stále patří mezi nejpopulárnější českou klasiku.
   04:51
   Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze
    Praha by mohla mít středoevropskou pobočku pařížského Centre Pompidou. O užší spolupráci mezi institucemi dnes jednal premiér Andrej Babiš s ředitelem pařížské galerie Sergem Lavignesem a ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem.
    06:19
    Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory
     Po měsíční přestávce se znovu otevřelo Národní muzeum. Rekonstrukce tu postoupila o další kroky. Návštěvníci tak mohli poprvé po sedmi letech vejít třeba do zastřešených dvoran nebo do kopule této historické stavby.
     08:20
     Irský zpěvák Hozier vydává druhé album
      Irský zpěvák Hozier vydává po pěti letech druhé řadové album. Po úspěšném debutu, který nese jeho jméno vydává album Wasteland baby.
      11:04
      Krátké zprávy
       Nová bondovka, návrat Beverly Hills 90210, zemřel André Previn
       12:37
       Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu
        Poslední hodiny zbývají filmařům na podání žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu. Lhůta končí o půlnoci a očekává se, že o příspěvek požádá kolem třiceti produkcí.
        14:50
        Film o spisovatelce Colette
         Měla být jen ozdobou svého manžela, svými knihami i životem se jí ale podařilo významně ovlivnit francouzskou společnost. Řeč je o Colette - spisovatelce, která se v 19. stoletím nebála psát o sexualitě i rovnosti mužů a žen.
         15:51
         Expozice Jdi na venkov!
          Jdi na venkov! Vybízí nová expozice v plzeňských Masných krámech. Výstava přibližuje lidovou kulturu mezi léty 1800 a 1960 a to včetně tendenčních děl z 50. a 60. let 20. století, které vznikaly pod vlivem komunismu.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          2. březen 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž13 minut

          27. září

          Rozpočet Ministerstva kultury — Bratři Formanové získali titul rytířů — Divadla a ceny energií — Ceny Stanislava Libenského — Poeziomaty a 7 opuštěných kostelů — Mezinárodní festival performance s názvem Malamut

          27. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          26. září

          Končí Woody Allen kariéru? — Prague Fringe Festival — Výstava snímků Emila Fafka — Krátké zprávy z kultury — Poslední zápas v Divadle Petra Bezruče — Výstava Aloise Mikulk v Brně — Nové album Editors

          26. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          25. září

          Končí Dvořákova Praha — Festival Serial Killer — Festival v San Sebastianu — Nový dokument Desolation Center — Výsledky festivalu Zlatá Praha — Krátké zprávy z kultury — Dokument Ronnie James

          25. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          24. září

          Program festivalu alternativní kultury — Festival Serial Killer — Na vratké palubě s Petrem Hruškou — Starověká Sparta v komiksu — Zemřela herečka Louise Fletcherová — Festival současné ilustrační tvorby — Nový klip Miroslava Žbirky

          24. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          23. září

          Oslavy narozenin Marty Kubišové — Zemřela spisovatelka Hilary Mantelová — Začíná filmový festival Finále Plzeň — Nový eurounijní program pro kulturní a kreativní projekty — Film Boemo na festivalu v San Sebastianu — Divadelní dějství

          23. 9. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          22. září

          Původní české drama Srpnové světlo — Cenu Jaroslava Seiferta získal Josef Kroutvor — Titul Architekt roku 2022 — Banger Adama Sedláka — Současná baletní tvorba v NdB — Krátké zprávy z kultury

          22. 9. 2022 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám