18 minut

1. březen 2019

Obsah dílu

Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze — Kytice v Národním divadle — Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze — Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory — Irský zpěvák Hozier vydává druhé album — Krátké zprávy — Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu — Film o spisovatelce Colette — Expozice Jdi na venkov!

Části dílu

00:36
Francouzská spisovatelka Delphine de Viganová v Praze
  Do Prahy přijela se svým novým románem francouzská spisovatelka Delphine de Viganová. Autorka románů "Ani později, ani jinde", nebo třeba "No a já".
  02:23
  Kytice v Národním divadle
   Magické mýty o lásce i hororové pověsti to vše ukrývá Erbenova Kytice. A ani po dvou stoletích od vydání této knihy se nic nezměnilo na tom, že stále patří mezi nejpopulárnější českou klasiku.
   04:51
   Jednání o pobočce galerie Centre Pompidou v Praze
    Praha by mohla mít středoevropskou pobočku pařížského Centre Pompidou. O užší spolupráci mezi institucemi dnes jednal premiér Andrej Babiš s ředitelem pařížské galerie Sergem Lavignesem a ředitelem Národní galerie Jiřím Fajtem.
    06:19
    Národní muzeum zpřístupnilo nové prostory
     Po měsíční přestávce se znovu otevřelo Národní muzeum. Rekonstrukce tu postoupila o další kroky. Návštěvníci tak mohli poprvé po sedmi letech vejít třeba do zastřešených dvoran nebo do kopule této historické stavby.
     08:20
     Irský zpěvák Hozier vydává druhé album
      Irský zpěvák Hozier vydává po pěti letech druhé řadové album. Po úspěšném debutu, který nese jeho jméno vydává album Wasteland baby.
      11:04
      Krátké zprávy
       Nová bondovka, návrat Beverly Hills 90210, zemřel André Previn
       12:37
       Žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu
        Poslední hodiny zbývají filmařům na podání žádosti o dotaci od Jihomoravského filmového fondu. Lhůta končí o půlnoci a očekává se, že o příspěvek požádá kolem třiceti produkcí.
        14:50
        Film o spisovatelce Colette
         Měla být jen ozdobou svého manžela, svými knihami i životem se jí ale podařilo významně ovlivnit francouzskou společnost. Řeč je o Colette - spisovatelce, která se v 19. stoletím nebála psát o sexualitě i rovnosti mužů a žen.
         15:51
         Expozice Jdi na venkov!
          Jdi na venkov! Vybízí nová expozice v plzeňských Masných krámech. Výstava přibližuje lidovou kulturu mezi léty 1800 a 1960 a to včetně tendenčních děl z 50. a 60. let 20. století, které vznikaly pod vlivem komunismu.
          Přehrát celé video
          Stopáž18 minut
          Další díl
          2. březen 2019

          Přehled dílů

           
          Stopáž15 minut

          12. srpen

          Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Vzpomínka na Sempého — Napadení Salmana Rushidieho — Krátké zprávy z kultury — Ženy architektky — Opravená socha Kryštova u Olomouce — Malba muralu na ostravských Bazalech

          12. 8. 2022 na ČT art
          Stopáž14 minut

          11. srpen

          Akviziční fond Ministerstva kultury — Výstava v zahradě Rothmayerovy vily — Brněnský maraton hudby — Krátké zprávy z kultury — Renovace řopíků — Obnova malby v kostele v Malérečkách

          11. 8. 2022 na ČT art
          Stopáž14 minut

          10. srpen

          Festival Letní Letná — Oprava divadla Reduta — Prodej Paláce Broadway — Krátké zprávy z kultury — Hudební kurzy na zámku v Kuníně — Objev hradeb v Havlíčkově Brodě

          10. 8. 2022 na ČT art
          Stopáž14 minut

          9. srpen

          Zemřela Olivia Newton-John — Nová budova Památníku národního písemnictví — Divadlo v umělé jeskyni — Program Prague Pride — Akademie Václava Hudečka — Budoucnost obchodního domu Breda v Opavě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku

          9. 8. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          8. srpen

          Socha ukrajinské umělkyně pro Prahu — Výstava o folkloru Roudnici nad Labem — Koncert Briana Fennella — Výtvarné sympozium v Mikulově — Připomínka Marilyn Monroe

          8. 8. 2022 na ČT art
          Stopáž13 minut

          7. srpen

          Händelův Mesiáš v Českém Krumlově — Nové album Dana Bárty — Jordan Peele představuje Nene — Průřez tvorbou fotografky Zuzany Mináčové — Krátké zprávy z kultury — Olomoucké Procházky XY

          7. 8. 2022 na ČT art

          Události v kultuře na sociálních sítích

          Napište nám