48 minut

12. května

Obsah dílu

Nižší než plánované výdaje na obranu — Modernizace české armády — Výdaje na obranu — Válka na Ukrajině — Volby do Evropského parlamentu — Medvěd ve Zlíně — Vazby pro podvodníky — Otevření památníku v Letech pro veřejnost — Požár nákupního centra ve Varšavě — Zahradnictví plná zákazníků — Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro — Odložené přijetí eura — Debata o přijetí eura — Opravené testy v Dipsy — Vývoj inflace — Odhalení množírny psů na Olomoucku — Pokles spotřeby piva — Produkce piva v ČR — Potíže hospod na venkově — Vojenské dodávky pro Rusko — Kompenzace pěstitelům za mrazy — Dodržování zákazu kočárů — Operace dětí se vzácnou nemocí — Parlamentní volby v Katalásnku — 30 let od krachů bank — Traktor zastavil vlaky — Opravy katedrály Notre-Dame — Výsledky Eurovize

Části dílu

00:41
Nižší než plánované výdaje na obranu
  Méně, než se čekalo. Česko loni vydalo na obranu 1 celé a 37 setin procenta HDP. České televizi to potvrdila ministryně Jana Černochová.
  01:32
  Modernizace české armády
   Pro opozici je výsledek překvapením - počítala s původně plánovanými výdaji asi 1 a půl procenta.
   04:15
   Výdaje na obranu
    Česko si nedávno připomnělo 25 let v alianci. Závazek, dávat na obranu dvě procenta HDP, splnilo naposledy v roce 2005. Od té doby výdaje klesaly.
    05:45
    Válka na Ukrajině
     Nejméně sedm lidí zemřelo v troskách zřícené obytné budovy v ruském Bělgorodu. Dalších sedmnáct lidí utrpělo zranění.
     08:16
     Volby do Evropského parlamentu
      Do evropských voleb zbývají necelé čtyři týdny - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí aktuální odhad volebního potenciálu, který pro ČT zpracovaly firmy Kantar CZ a Data Collect.
      10:22
      Medvěd ve Zlíně
       Odborníci potvrdili, že u Zlína se pohybuje medvěd. A zřejmě není jediný. Během uplynulých 24 hodin na ně narazili turisté nebo sportovci hned na třech různých místech.
       12:12
       Vazby pro podvodníky
        Soud v Náchodě vzal do vazby 6 Čechů, které Ukrajina v pátek vydala k trestnímu stíhání do ČR. Z call-centra v Oděse okrádali klienty bank v ČR.
        12:57
        Otevření památníku v Letech pro veřejnost
         Lidé si mohli poprvé prohlédnout nový památník obětí holocaustu Romů a Sintů v Letech u Písku.
         14:51
         Požár nákupního centra ve Varšavě
          Požár obřího nákupního centra na okraji Varšavy. Ze sto čtyřiceti tisíc metrů čtverečních prodejní plochy shořelo přes osmdesát procent. Zasažených je přes tisíc obchodů.
          15:35
          Zahradnictví plná zákazníků
           Fronty v zahradnictvích i u stánků na trzích - lidé shánějí sazenice rajčat, okurek nebo třeba muškátů.
           17:57
           Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro
            Začíná hudební festival Pražské jaro. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu ho už za několik desítek minut zahájí Smetanova Má vlast.
            20:27
            Odložené přijetí eura
             Přijetí eura se znovu odkládá. Česko i přes lepší hospodaření do konce volebního období nevstoupí do systému směnných kurzů ERM II.
             21:17
             Debata o přijetí eura
              Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová ČT řekla, že Česko v příštích mnoha letech zavést euro nemusí - pokud samo nebude chtít.
              24:25
              Opravené testy v Dipsy
               Přes devadesát procent žáků devátých tříd uspělo v prvním kole přijímacích zkoušek na střední školy.
               24:47
               Vývoj inflace
                Zítřek ukáže, jak se vyvíjí inflace. Analytici očekávají, že v dubnu vzrostla až na 2 a půl procenta. Shodují se ale, že jde jen o výkyv.
                25:04
                Odhalení množírny psů na Olomoucku
                 Na Olomoucku policie zajistila skoro sto psů v domě, který sloužil jejich k množení. Čivavy, jorkširské teriéry nebo maltézské psíky pak podle policie prodávali v Praze.
                 28:07
                 Pokles spotřeby piva
                  Češi pijí méně piva. Průměrná roční spotřeba na obyvatele dosáhla historického minima. Na každého Čecha loni připadlo 128 litrů - rok předtím to bylo o osm víc.
                  30:57
                  Produkce piva v ČR
                   Pivovary v Česku loni uvařily asi 20 milionů hektolitrů piva. To je asi o 2,7 procenta méně, než rok před tím.
                   31:31
                   Potíže hospod na venkově
                    Změna chování zákazníků je znát hlavně v menších obcích. Řada vesnických hospod se dostala do problémů a končí. Tržby některým za poslední 4 roky klesly o pětinu.
                    33:43
                    Vojenské dodávky pro Rusko
                     Po zajištění pátého funkčního období buduje ruský prezident Vladimir Putin spojenectví, která potřebuje k vítězství na Ukrajině.
                     35:52
                     Kompenzace pěstitelům za mrazy
                      Nové podmínky pro odškodnění pěstitelů, kterým pomrzla úroda. Stát podle ministra zemědělství o polovinu zkrátí kompenzace těm, kdo neměli pojištění proti jarním mrazům.
                      36:10
                      Dodržování zákazu kočárů
                       Spor o fiakry v centru Prahy. Koňské povozy v ulicích už víc než rok zakazuje tržní řád metropole. Kočáry ale jezdí dál. Sám magistrát jim totiž za milion ročně pronajímá stanoviště.
                       38:56
                       Operace dětí se vzácnou nemocí
                        Už jedenáct dětí z Česka a Slovenska podstoupilo v italském Palermu operaci, při které jim lékař zavedl bypass vrátnicové žíly. Trpí vzácným onemocněním – takzvanou portální hypertenzí.
                        41:16
                        Parlamentní volby v Katalásnku
                         Katalánci volí nový parlament. Hlasování by podle průzkumů mohlo ukončit víc než desetiletí vlády separatistů v tomto španělském autonomním regionu.
                         41:44
                         30 let od krachů bank
                          Před třiceti lety začala série krachů českých bank. Odstartovaly ji na jaře 1994 pády Banky Bohemia a AB Banky. Během deseti let pak skončily téměř dvě desítky finančních domů.
                          44:05
                          Traktor zastavil vlaky
                           Víc než hodinu nejezdily vlaky mezi Českem a Německem přes Děčín. Do kolejí v městské části Prostřední Žleb sjel traktor. Podle policie samovolně ze zahrady nad tratí.
                           44:22
                           Opravy katedrály Notre-Dame
                            Za sedm měsíců se v Paříži znovu otevře katedrála Notre Dame. V současnosti se intenzivně pracuje na jejím interiéru, který oheň skoro celý zničil.
                            46:24
                            Výsledky Eurovize
                             Švýcarsko si připsalo třetí vítězství v soutěži populární hudby Eurovize. Ve švédském Malmö jej reprezentoval nebinární umělec Nemo a jeho píseň nazvaná The Code.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             13. května

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                             22. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             22. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                             21. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             21. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                             20. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                             19. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                             18. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám