48 minut

12. května

Část: Odhalení množírny psů na Olomoucku

Obsah dílu

Nižší než plánované výdaje na obranu — Modernizace české armády — Výdaje na obranu — Válka na Ukrajině — Volby do Evropského parlamentu — Medvěd ve Zlíně — Vazby pro podvodníky — Otevření památníku v Letech pro veřejnost — Požár nákupního centra ve Varšavě — Zahradnictví plná zákazníků — Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro — Odložené přijetí eura — Debata o přijetí eura — Opravené testy v Dipsy — Vývoj inflace — Odhalení množírny psů na Olomoucku — Pokles spotřeby piva — Produkce piva v ČR — Potíže hospod na venkově — Vojenské dodávky pro Rusko — Kompenzace pěstitelům za mrazy — Dodržování zákazu kočárů — Operace dětí se vzácnou nemocí — Parlamentní volby v Katalásnku — 30 let od krachů bank — Traktor zastavil vlaky — Opravy katedrály Notre-Dame — Výsledky Eurovize

Části dílu

00:41
Nižší než plánované výdaje na obranu
  Méně, než se čekalo. Česko loni vydalo na obranu 1 celé a 37 setin procenta HDP. České televizi to potvrdila ministryně Jana Černochová.
  01:32
  Modernizace české armády
   Pro opozici je výsledek překvapením - počítala s původně plánovanými výdaji asi 1 a půl procenta.
   04:15
   Výdaje na obranu
    Česko si nedávno připomnělo 25 let v alianci. Závazek, dávat na obranu dvě procenta HDP, splnilo naposledy v roce 2005. Od té doby výdaje klesaly.
    05:45
    Válka na Ukrajině
     Nejméně sedm lidí zemřelo v troskách zřícené obytné budovy v ruském Bělgorodu. Dalších sedmnáct lidí utrpělo zranění.
     08:16
     Volby do Evropského parlamentu
      Do evropských voleb zbývají necelé čtyři týdny - jak je teď rozložená přízeň voličů? Události přinášejí aktuální odhad volebního potenciálu, který pro ČT zpracovaly firmy Kantar CZ a Data Collect.
      10:22
      Medvěd ve Zlíně
       Odborníci potvrdili, že u Zlína se pohybuje medvěd. A zřejmě není jediný. Během uplynulých 24 hodin na ně narazili turisté nebo sportovci hned na třech různých místech.
       12:12
       Vazby pro podvodníky
        Soud v Náchodě vzal do vazby 6 Čechů, které Ukrajina v pátek vydala k trestnímu stíhání do ČR. Z call-centra v Oděse okrádali klienty bank v ČR.
        12:57
        Otevření památníku v Letech pro veřejnost
         Lidé si mohli poprvé prohlédnout nový památník obětí holocaustu Romů a Sintů v Letech u Písku.
         14:51
         Požár nákupního centra ve Varšavě
          Požár obřího nákupního centra na okraji Varšavy. Ze sto čtyřiceti tisíc metrů čtverečních prodejní plochy shořelo přes osmdesát procent. Zasažených je přes tisíc obchodů.
          15:35
          Zahradnictví plná zákazníků
           Fronty v zahradnictvích i u stánků na trzích - lidé shánějí sazenice rajčat, okurek nebo třeba muškátů.
           17:57
           Zahajovací koncert festivalu Pražské jaro
            Začíná hudební festival Pražské jaro. Ve Smetanově síni pražského Obecního domu ho už za několik desítek minut zahájí Smetanova Má vlast.
            20:27
            Odložené přijetí eura
             Přijetí eura se znovu odkládá. Česko i přes lepší hospodaření do konce volebního období nevstoupí do systému směnných kurzů ERM II.
             21:17
             Debata o přijetí eura
              Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová ČT řekla, že Česko v příštích mnoha letech zavést euro nemusí - pokud samo nebude chtít.
              24:25
              Opravené testy v Dipsy
               Přes devadesát procent žáků devátých tříd uspělo v prvním kole přijímacích zkoušek na střední školy.
               24:47
               Vývoj inflace
                Zítřek ukáže, jak se vyvíjí inflace. Analytici očekávají, že v dubnu vzrostla až na 2 a půl procenta. Shodují se ale, že jde jen o výkyv.
                25:04
                Odhalení množírny psů na Olomoucku
                 Na Olomoucku policie zajistila skoro sto psů v domě, který sloužil jejich k množení. Čivavy, jorkširské teriéry nebo maltézské psíky pak podle policie prodávali v Praze.
                 28:07
                 Pokles spotřeby piva
                  Češi pijí méně piva. Průměrná roční spotřeba na obyvatele dosáhla historického minima. Na každého Čecha loni připadlo 128 litrů - rok předtím to bylo o osm víc.
                  30:57
                  Produkce piva v ČR
                   Pivovary v Česku loni uvařily asi 20 milionů hektolitrů piva. To je asi o 2,7 procenta méně, než rok před tím.
                   31:31
                   Potíže hospod na venkově
                    Změna chování zákazníků je znát hlavně v menších obcích. Řada vesnických hospod se dostala do problémů a končí. Tržby některým za poslední 4 roky klesly o pětinu.
                    33:43
                    Vojenské dodávky pro Rusko
                     Po zajištění pátého funkčního období buduje ruský prezident Vladimir Putin spojenectví, která potřebuje k vítězství na Ukrajině.
                     35:52
                     Kompenzace pěstitelům za mrazy
                      Nové podmínky pro odškodnění pěstitelů, kterým pomrzla úroda. Stát podle ministra zemědělství o polovinu zkrátí kompenzace těm, kdo neměli pojištění proti jarním mrazům.
                      36:10
                      Dodržování zákazu kočárů
                       Spor o fiakry v centru Prahy. Koňské povozy v ulicích už víc než rok zakazuje tržní řád metropole. Kočáry ale jezdí dál. Sám magistrát jim totiž za milion ročně pronajímá stanoviště.
                       38:56
                       Operace dětí se vzácnou nemocí
                        Už jedenáct dětí z Česka a Slovenska podstoupilo v italském Palermu operaci, při které jim lékař zavedl bypass vrátnicové žíly. Trpí vzácným onemocněním – takzvanou portální hypertenzí.
                        41:16
                        Parlamentní volby v Katalásnku
                         Katalánci volí nový parlament. Hlasování by podle průzkumů mohlo ukončit víc než desetiletí vlády separatistů v tomto španělském autonomním regionu.
                         41:44
                         30 let od krachů bank
                          Před třiceti lety začala série krachů českých bank. Odstartovaly ji na jaře 1994 pády Banky Bohemia a AB Banky. Během deseti let pak skončily téměř dvě desítky finančních domů.
                          44:05
                          Traktor zastavil vlaky
                           Víc než hodinu nejezdily vlaky mezi Českem a Německem přes Děčín. Do kolejí v městské části Prostřední Žleb sjel traktor. Podle policie samovolně ze zahrady nad tratí.
                           44:22
                           Opravy katedrály Notre-Dame
                            Za sedm měsíců se v Paříži znovu otevře katedrála Notre Dame. V současnosti se intenzivně pracuje na jejím interiéru, který oheň skoro celý zničil.
                            46:24
                            Výsledky Eurovize
                             Švýcarsko si připsalo třetí vítězství v soutěži populární hudby Eurovize. Ve švédském Malmö jej reprezentoval nebinární umělec Nemo a jeho píseň nazvaná The Code.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž54 minut
                             Další díl
                             13. května

                             Přehled dílů

                             8307 dostupných
                             Stopáž55 minut

                             12. července

                             Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                             12. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             11. července

                             Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                             11. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             11. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             10. července

                             Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                             10. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             10. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             9. července

                             Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                             9. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             9. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 7. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             8. července

                             Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                             8. 7. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             8. července

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 7. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám