55 minut

29. února

Obsah dílu

Jednání vlády o rozpočtu — Peníze do školství — Hospodaření Česka — Putinova jaderná hrozba — Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů — Soud v kauze psychiatra Cimického — Nové protesty zemědělců — Nespokojení zemědělci — Prodej dálničních známek — Vyšetřování události v Pásmu Gazy — Peníze z EU pro Polsko — Festival krátkých filmů Pragueshorts — Kauza zneužívání dotací v tenisu — Interpelace na členy vlády — Slovenský ústavní soud o změnách v justici — Opravy nevyužívaných nádražních budov — Průměrné ceny pohonných hmot — Předpověď počasí — Náklady na bydlení v Česku — Vývoj výdajů na bydlení — Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni — Jak lidé vyžijí z výdělku — Vedení Národní protidrogové centrály — Požár ve Vejprtech — Dohoda o letech z Prahy do Tokya — Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois — Nový pavilon v pardubické nemocnici — Ořez stromů u elektrického vedení — Pokuta pro České dráhy — Prezident Pavel v Lucembursku — V4 na parlamentní úrovni — Léčba vzácných onemocnění — Požár na Bulovce — Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem — Motosalon v Brně

Části dílu

00:42
Jednání vlády o rozpočtu
  Před půl hodinou začalo ve Strakově akademii jednání vlády o změnách v letošním rozpočtu. Miliardy navíc požadují ministři školství, pro místní rozvoj nebo vnitra.
  01:40
  Peníze do školství
   Ministr Bek chce přidat asi 3 miliardy - i na platy kuchařek, školníků nebo uklízeček.
   04:56
   Hospodaření Česka
    Hospodaření české vlády se výrazně zhoršilo v době covidové pandemie. V roce 2020 vzrostl schodek státního rozpočtu na víc než 367 miliard korun. O rok později dosáhl i kvůli zrušení superhrubé mzdy rekordních čtyř set dvaceti miliard.
    06:03
    Putinova jaderná hrozba
     Ruský prezident Vladimir Putin varoval Západ před tragickými důsledky - pokud by NATO poslalo své vojáky na Ukrajinu. Evropští ministři obrany a zahraničí se během několika dní sejdou v Paříži, aby projednali další podporu Kyjevu.
     08:13
     Zvýhodněné půjčky na opravy starších domů
      Novinka v rámci dotačního programu Oprav dům po babičce. Od března bude možné požádat o zvýhodněný úvěr na rekonstrukce starších rodinných domů.
      10:28
      Soud v kauze psychiatra Cimického
       Pokračuje líčení s psychiatrem Janem Cimickým, obžalovaným z desítek případů vydírání a 4 znásilnění. On sám dnes nepřišel, vinu odmítá.
       11:31
       Nové protesty zemědělců
        Živý vstup redaktorky Terezy Gleichové.
        13:43
        Nespokojení zemědělci
         Situace v zemědělství ho minulý týden, jak říká, přinutila jet demonstrovat do Prahy. Ministru Marku Výbornému Pavel Reš vysvětloval, co vše je potřeba zlepšit.
         15:35
         Prodej dálničních známek
          Dnes naposled lze koupit roční dálniční známku za 15 set korun. Od zítřka podraží o 800 korun. Dosud si jich řidiči v únoru pořídili skoro 550 tisíc. O 44 procent víc než před rokem.
          16:03
          Vyšetřování události v Pásmu Gazy
           Živý vstup zpravodaje Davida Borka.
           18:40
           Peníze z EU pro Polsko
            Evropská komise formálně uvolnila Polsku v přepočtu více než tři a půl bilionu korun. Peníze blokovala kvůli výhradám ohledně dodržování právního státu v zemi za vlády národně konzervativní strany Právo a spravedlnost.
            18:58
            Festival krátkých filmů Pragueshorts
             Přehlídka hraných, animovaných i dokumentárních filmů do třiceti minut - to je festival Pragueshorts. Začal jeho osmnáctý ročník. Do neděle nabídne 85 krátkých snímků v několika soutěžních sekcích.
             21:15
             Kauza zneužívání dotací v tenisu
              Soud kvůli podezření ze zneužití sportovních dotací poslal do vazby Iva Kaderku, šéfa Českého tenisového svazu. Podle vyšetřovatelů jím vedená organizace dala desítky milionů korun spolku Vojtěcha Flégla. I ten je po dnešku ve vazbě.
              22:04
              Interpelace na členy vlády
               Otázky a odpovědi - po víc než 4 měsících se ve sněmovně konaly interpelace na premiéra a ministry. Naposledy se poslanci ptali členů vlády koncem října.
               24:43
               Slovenský ústavní soud o změnách v justici
                Slovenský ústavní soud považuje část změn v trestní novele za ohrožení právního státu. Dnes potvrdil, že pozastavil platnost u snížení trestů nebo promlčecích lhůt - a to ještě předtím, než měly začít platit.
                25:41
                Opravy nevyužívaných nádražních budov
                 Správa železnic chystá opravy desítek budov, které už neslouží původnímu účelu. Volné prostory nabízí k pronájmu a mezi zájemci sonduje, jak by je chtěli využít.
                 27:53
                 Průměrné ceny pohonných hmot
                  Pohonné hmoty zdražily za poslední týden o desítky haléřů. Průměrná cena Naturalu vystoupala na 36 korun a 77 haléřů za litr. Nafta stojí zhruba stejně. Nejvíc platí řidiči v Praze - nejmíň v Ústeckém kraji.
                  28:11
                  Předpověď počasí
                   Živý vstup meteorologa Pavla Karase.
                   30:13
                   Náklady na bydlení v Česku
                    Výdaje za bydlení rostou. Loni se zvedly o celou pětinu. Hlavně kvůli zdražení energií, vody i nájemného. Údaje dnes zveřejnil Český statistický úřad.
                    32:30
                    Vývoj výdajů na bydlení
                     Výdaje za bydlení rostly v posledních deseti letech každoročně o stokoruny. V roce 2013 za něj lidé platili průměrně 5600 korun měsíčně. Skok nastal loni – kvůli prudkému zdražení energií, kdy stouply o skoro 15 set korun.
                     33:14
                     Průzkum v domácnostech o živnotní úrovni
                      Jak celkově vycházíte s měsíčním příjmem. Máme tady takovou škálu od jedničky do šestky, kdy jednička jsou velké obtíže a šestka potom velmi snadno.
                      34:11
                      Jak lidé vyžijí z výdělku
                       Domácnostem v Česku předloni vzrostly příjmy o 7,7 procenta. Každý si tak průměrně vydělal skoro 260 tisíc korun - kvůli zdražování si za ně ale mohl dovolit míň.
                       36:32
                       Vedení Národní protidrogové centrály
                        Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil zvažuje, že letos funkci opustí. Osobní rozhodnutí vyvozuje především z neshod se státní správou.
                        38:51
                        Požár ve Vejprtech
                         Posun ve vyšetřování požáru domova pro mentálně postižené ve Vejprtech na Chomutovsku. Před čtyřmi lety při něm zemřelo devět lidí. Státní zástupce teď podal obžalobu na ředitele Městské správy sociálních služeb Viktora Koláčka.
                         39:13
                         Dohoda o letech z Prahy do Tokya
                          Přímé leteckému spojení mezi Prahou a Tokiem dostalo v Japonsku jasnou politickou podporu. Ministři zahraničí obou zemí, podepsali dohodu, která pro vznik spoje vytváří veškeré předpoklady. Česká strana o zavedení linky usiluje dlouhodobě.
                          39:34
                          Vyloučení Trumpa z primárek v Illinois
                           Donaldu Trumpovi hrozí vyřazení z republikánských primárek už ve třetím státě. Soudkyně ve státě Illinois rozhodla, že se podílel na povstání proti americké vládě, a proto nesplňuje pravidla pro prezidentskou kandidaturu.
                           41:48
                           Nový pavilon v pardubické nemocnici
                            Stál miliardu 800 milionů, vybavení další půl miliardy. Pod jednou střechou soustředí chirurgické obory.
                            42:22
                            Ořez stromů u elektrického vedení
                             Nejvyšší čas ořezat stromy v blízkosti elektrického vedení. Povinnost mají ze zákona majitelé pozemků, nad kterými dráty vedou.
                             44:25
                             Pokuta pro České dráhy
                              Pokuta 274 milionů korun pro České dráhy platí. Potvrdil ji Nejvyšší správní soud. Antimonopolní úřad sankci vyměřil za zneužití dominantního postavení v dálkové dopravě.
                              44:46
                              Prezident Pavel v Lucembursku
                               ŽIvý vstup zpravodaje Petra Obrovského.
                               46:47
                               V4 na parlamentní úrovni
                                Předsedové parlamentů zemí Visegrádské čtyřky se shodli, že stojí za Ukrajinou. Šéf slovenské Národní rady Peter Pellegrini neváhal označit Rusko za agresora - na rozdíl od premiéra Fica.
                                48:17
                                Léčba vzácných onemocnění
                                 Dlouho se dostávají ke správné diagnóze, mnozí nemají léčbu, čelí neznalosti i nepochopení okolí. Na potíže pacientů se vzácnými nemocemi upozorňuje dnešní světový den.
                                 50:30
                                 Požár na Bulovce
                                  V pražské Fakultní nemocnici Bulovka hořelo. Na jednotce intenzivní péče se vzňal ventilátor. 7 pacientů napojených na přístroje převezli zdravotníci do jiného pavilonu. Nikomu se nic nestalo.
                                  50:52
                                  Kosmonaut z Čech s Adamem Sandlerem
                                   Film Kosmonaut z Čech, který je adaptací stejnojmenného románu českého spisovatele Jaroslava Kalfaře, je od zítřka k vidění. Hlavní roli kosmonauta ztvárnil americký herec Adam Sandler.
                                   52:59
                                   Motosalon v Brně
                                    Po čtyřech letech se na brněnské výstaviště vrátil Motosalon. Představuje 300 motorek i umění jízdy na nich. Sledujeme kaskadéry na dráze postavené mezi pavilony.
                                    Přehrát celé video
                                    Stopáž55 minut
                                    Další díl
                                    1. března

                                    Přehled dílů

                                    Stopáž54 minut

                                    12. dubna

                                    Headlines — Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                                    12. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    12. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    12. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    11. dubna

                                    Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                                    11. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    11. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    11. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž55 minut

                                    10. dubna

                                    Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                                    10. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž55 minut

                                    10. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    10. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž54 minut

                                    9. dubna

                                    Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                                    9. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž54 minut

                                    9. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    9. 4. 2024 na ČT24
                                    Stopáž53 minut

                                    8. dubna

                                    Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                                    8. 4. 2024 na ČT1
                                    Stopáž53 minut

                                    8. dubna

                                    Znakový jazyk a skryté titulky

                                    8. 4. 2024 na ČT24

                                    Události na sociálních sítích

                                    Napište nám