55 minut

27. února

Obsah dílu

Zapojení vojáků na Ukrajině — Prověrka vztahů zemí V4 — Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině — Pomoc Ukrajině z EU — Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu — Neshody V4 kvůli Ukrajině — Jednání šéfů koaličních stran — Plán na příměří v Gaze — Krátkodobé fixace cen energií — Schválený prodej firmy Jan Becher — Obvinění za zneužití sportovních dotací — Útok Hútíů v Rudém moři — Premiéra snímku o vraždícím páru — Odsouzení Olega Orlova — Těžba uhlí v r. 2023 — Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony — Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně — Krojovaný den ve sněmovně — Ceny potravin v obchodech — Ceny podle ČSÚ — Zdražení piva v restauracích — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový Zéland ruší zákaz tabáku — Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu — První rozsudky v kauze pašování drog — Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank — Oprava sněhem poničených voliér — Požár haly na Bruntálsku — Testování na HPV u praktického lékaře — Spoření na penzi — Bankovky s britským králem — Nezájem o nákladní auta na elektřinu — Pozůstalost po Josefu Škvoreckém

Části dílu

00:41
Zapojení vojáků na Ukrajině
  Vyslání spojeneckých jednotek na Ukrajinu - možnost naznačil francouzský prezident Emanuel Macron na schůzce v Paříži. Západní státy tam přislíbily dodat válkou zasažené zemi další munici.
  01:28
  Prověrka vztahů zemí V4
   Lídři V4 přiznali rozdíly v pohledu na válku - hlavně formu pomoci. Mluvili o náročném průběhu schůzky, ve fungování formátu ale dál věří. Rusko podle premiérů porušilo na Ukrajině mezinárodní právo.
   03:50
   Nasazení vojáků cizích zemí na Ukrajině
    Postoj k válce na Ukrajině Visegrádskou skupinu rozděluje, v jednom jsou ale premiéři jednotní – zapojit své vojáky přímo v místě konfliktu nechce ani jedna ze čtveřice zemí.
    06:31
    Pomoc Ukrajině z EU
     Evropský parlament schválil další peníze pro Ukrajinu: během 4 let jí poskytne 50 miliard eur, v přepočtu přes bilion a 200 miliard korun.
     07:19
     Koalice pro dodávky munice na Ukrajinu
      Koalice pro dodávky raket středního a dlouhého doletu na Ukrajinu vznikla po schůzce evropských politiků v Paříži. Mluvilo se i o české iniciativě nákupu munice pro Kyjev ve třetích zemích.
      09:11
      Neshody V4 kvůli Ukrajině
       Hostem Událostí je premiér Petr Fiala /ODS/.
       13:02
       Jednání šéfů koaličních stran
        Nižší sociální pojištění pro zaměstnance v zemědělství, nový pokus o schválení Istanbulské úmluvy nebo odvody z tichého vína.
        15:56
        Plán na příměří v Gaze
         V jednáních o příměří v Pásmu Gazy zatím podle Kataru nenastal zásadní průlom. Americký prezident Joe Biden ale věří, že se dohodu podaří uzavřít do pondělí. Klid zbraní by zároveň umožnil propuštění řady rukojmích, které v říjnu zadrželi teroristé z hnutí Hamás.
         16:17
         Krátkodobé fixace cen energií
          Měsíční fixace cen energií - produkt na trhu s elektřinou a plynem, který je v posledních měsících stále oblíbenější. Spotřebitelé díky němu mohou momentálně výrazně ušetřit, nese s sebou ale také rizika.
          18:41
          Schválený prodej firmy Jan Becher
           Likérka Jan Becher - Karlovarská Becherovka mění majitele. Značku s víc než 200letou tradicí kupuje od francouzské společnosti Pernod Ricard polská skupina Maspex.
           19:00
           Obvinění za zneužití sportovních dotací
            Živý vstup redaktorky Kláry Ješinové.
            20:29
            Útok Hútíů v Rudém moři
             Jemenští Hútíové poškodili podle izraelských médií čtveřici komunikačních kabelů v Rudém moři. Ty se nachází mezi Džiddou v Saúdské Arábii a východoafrickým Džibutskem. Poničení narušilo internetové spojení mezi Evropou a Asií.
             20:51
             Premiéra snímku o vraždícím páru
              Jeden z nejhrůznějších zločinů v dějinách české kriminalistiky - případ manželů Stodolových. Do kin vstupuje film inspirovaný tímto párem sériových vrahů.
              23:36
              Odsouzení Olega Orlova
               Dva a půl roku vězení za diskreditaci ruské armády dostal u soudu v Moskvě bývalý šéf Memorialu Oleg Orlov. Ruský aktivista byl jedním z posledních otevřených kritiků Kremlu, který zůstával na svobodě.
               25:40
               Těžba uhlí v r. 2023
                Těžba uhlí v Česku výrazně klesla. Firmy vloni vydolovaly přes 30 milionů tun této horniny. To je o 15 procent méně než rok před tím.
                25:54
                Kontroly zákazu předjíždění pro kamiony
                 Policisti na D1 kontrolovali, nakolik řidiči kamionů dodržují zákaz předjíždění. Ten v určitých úsecích platí už několik měsíců. A jen za leden zaznamenaly hlídky na 750 porušení.
                 28:09
                 Pátrání po podezřelém z loupežných přepadení v Kladně
                  Policie pátrá po muži podezřelém ze dvou loupežných přepadení na čerpacích stanicích v Kladně. V obou případech maskovaný kapucí a rouškou vytáhl zbraň. Požadoval peníze a cigarety. Celková škoda je přes 40 tisíc korun.
                  28:28
                  Krojovaný den ve sněmovně
                   Někteří zákonodárci poslanci dnes přišli do sněmovny v krojích. Jak sami řekli, z úcty k tradici. Ve druhé polovině 19. století ji zavedl poslanec František Skopalík.
                   30:47
                   Ceny potravin v obchodech
                    Většina potravin zlevňuje - hlavně máslo, mléko nebo cukr. Ukazují to únorové kontrolní nákupy statistiků.
                    33:33
                    Ceny podle ČSÚ
                     Ceny vybraných potravin pravidelně sledují statistici. Za srovnávací nákup, který provádějí vždycky jeden den v měsíci - zaplatili v lednu 884 koruny, v únoru už jenom 862 - zhruba o 2 a půl procenta míň.
                     34:24
                     Zdražení piva v restauracích
                      Právě pivo na začátku roku zdražilo - v průměru o čtyři procenta. Do cen toho čepovaného řada restaurací promítla zvýšenou sazbu DPH, podobně jako u dalších nápojů.
                      37:18
                      Sněmovna o hromadných žalobách
                       Možnost podávat hromadné žaloby se o krok přiblížila – poslanci návrh posunuli k závěrečnému hlasování. Spotřebitelům má umožnit společně a zdarma vymáhat škodu – třeba v situaci, kdy jde o několik set nebo tisíc korun, o něž by se samostatně soudit nevyplatilo.
                       39:49
                       Nový Zéland ruší zákaz tabáku
                        Nový Zéland ruší přísný protikuřácký zákon. Ten mimo jiné znemožňoval nákup tabákových výrobků pro všechny obyvatele narozené po roce 2008. Norma měl vejít v platnost v červenci.
                        40:13
                        Ptačí chřipka v geneticky cenném chovu
                         Živý vstup redaktorky Blanky Poulové.
                         41:57
                         První rozsudky v kauze pašování drog
                          První tři rozsudky vynesl liberecký krajský soud v případě rozsáhlé zločinecké skupiny, která pašovala několik tun kokainu a hasiše z jižní Ameriky a Blízkého východu do Evropy. V případu je jedenáct obžalovaných. Některým hrozí až 24 let vězení.
                          42:39
                          Vyplácení věřitelů zkrachovalé Sberbank
                           Věřitelé zkrachovalé Sberbank začnou dostávat své peníze 18. března. Oznámila to insolvenční správkyně. Víc než patnácti tisícům bývalých klientů se vrátí 57 miliard korun. Výplatu zdrželo odvolání jednoho z věřitelů, které soudy zamítly.
                           43:03
                           Oprava sněhem poničených voliér
                            V zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou dnes začala rekonstrukce poškozených voliér. V prosinci loňského roku je zničily přívaly těžkého mokrého sněhu.
                            44:55
                            Požár haly na Bruntálsku
                             Ranní požár skladovací haly v Horním Městě na Bruntálsku způsobil škodu za tři miliony korun. Shořely čtyři traktory a podstatná část střechy – nádrže s naftou plameny nezasáhly. Hasiči dostali oheň pod kontrolu během hodiny.
                             45:12
                             Testování na HPV u praktického lékaře
                              Do prevence rakoviny děložního hrdla se zapojují i praktičtí lékaři. Nově přímo v ambulanci si mohou ženy samy udělat test HPV DNA, který viry odhalí a dokáže na riziko onemocnění upozornit i několik let dopředu.
                              47:27
                              Spoření na penzi
                               Penzijní připojištění má skoro čtyři a čtvrt milionu Čechů. Na stáří si v nich už ušetřili bezmála 600 miliard korun. Zhruba 15 procent dospělých si ale na důchod nespoří vůbec.
                               47:57
                               Bankovky s britským králem
                                Anglická banka veřejnosti poprvé představila novou sérii bankovek s portrétem panovníka Karla III.
                                50:14
                                Nezájem o nákladní auta na elektřinu
                                 Podle Sdružení automobilových dopravců, které dnes v Brně pořádalo na toto téma konferenci, je to hlavně kvůli vysoké pořizovací ceně a taky proto, že u nás chybí nezbytné dobíjecí stanice.
                                 50:59
                                 Pozůstalost po Josefu Škvoreckém
                                  Knihovnu Josefa Škvoreckého zpřístupní lidem náchodská radnice. Získala ji od rodiny v kanadském Torontu a převezla do Česka. Právě v Náchodě se spisovatel před 100 lety narodil.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž55 minut
                                  Další díl
                                  28. února

                                  Přehled dílů

                                  Stopáž54 minut

                                  12. dubna

                                  Headlines — Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                                  12. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  12. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  12. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  11. dubna

                                  Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                                  11. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  11. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  11. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  10. dubna

                                  Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                                  10. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  10. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  10. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  9. dubna

                                  Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                                  9. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  9. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  9. 4. 2024 na ČT24
                                  Stopáž53 minut

                                  8. dubna

                                  Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                                  8. 4. 2024 na ČT1
                                  Stopáž53 minut

                                  8. dubna

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  8. 4. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám