49 minut

18. února

Obsah dílu

Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

Části dílu

00:38
Letošní růst mezd
  Mzdy v Česku letos znovu porostou. Podle Hospodářské komory plánují podniky zvyšovat výdělky nejčastěji o 5 až deset procent.
  01:11
  Komu porostou výdělky
   Vyšších mezd by se díky očekávanému oživení poptávky měli dočkat zaměstnanci napříč obory. Mírně štědřejší by mohly být firmy ve zpracovatelském průmyslu.
   03:41
   Vývoj růstu mezd
    Bankovní asociace odhaduje, že letos výdělky porostou v průměru o 6 a půl procenta. Sice pomaleji než loni, ale - jak zaznělo - tentokrát si lidé díky nižší inflaci mají skutečně polepšit.
    04:43
    Vojenská pomoc Ukrajině
     Při ruském ostřelování Kramatorsku a Slovjansku na východě Ukrajiny zemřeli tři lidé. Další se pohřešují. Rakety dopadly na obytné domy i průmyslové areály. Moskva zároveň potvrdila, že po stažení obránců plně kontroluje Avdijivku v Doněcké oblasti.
     07:55
     Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz
      Druhá největší nemocnice v Gaze je podle Světové zdravotnické organizace mimo provoz. Uvnitř je přitom podle jejích informací stále asi 200 pacientů. V komplexu ve městě Chán Júnis zasahuje od čtvrtka izraelská armáda.
      08:21
      Pondělní protest zemědělců v Praze
       Praze zítra hrozí dopravní kolaps. Část nespokojených zemědělců vyrazí do metropole demonstrovat. Nelíbí se jim třeba Zelená dohoda pro Evropu.
       11:56
       Ministr zemědělství po protestech
        Ministr zemědělství je připravený zítra od protestujících převzít dopis s jejich požadavky. Kritiku, že s některými svolavateli nekomunikuje, odmítá. Podle něj nezastupují žádnou relevantní organizaci, která by hájila zájmy českých farmářů.
        12:58
        Pojištění bydlení a úhrady škod
         Čeští klienti loni nahlásili pojišťovnám škody v bytech a na stavbách za víc než 13 a půl miliardy korun. Počet havárií se výrazně nemění, roste ale výše ztrát a tím i pojistné. Důvodem je třeba stále dražší vybavení domácností.
         15:01
         Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného
          Od smrti Alexeje Navalného zadržela ruská policie víc než 400 lidí, uvádí organizace OVD info. Ti se ve 32 městech po celé zemi účastnili pietních akcí na památku hlavní tváře tamní opozice.
          15:26
          Smog v Katovicích
           Za necelé dva měsíce čekají Polsko místní volby. Jedním z témat kampaně je stav ovzduší. Letošní zimu zažili obyvatelé polského Slezska už víc než 20 dní, kdy byly překročeny limity polétavého prachu v ovzduší.
           17:42
           Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky
            O nepotřebných věcech a lidech – to je celovečerní animovaný film, který vzniká na motivy stejnojmenné povídkové knihy Arnošta Goldflama. Na snímku pracují tvůrci ze čtyř zemí.
            20:23
            Debata o předčasných důchodech pro náročné profese
             Dřívější odchody po penze pro náročné profese - příští týden by o nich mohlo být jasněji. Ve čtvrtek se setkají zástupci ministerstev práce a zdravotnictví se zaměstnavateli a odbory.
             22:47
             Vývoj kurzu české měny
              Česká měna bude dál slábnout. Vyplývá to z odhadů analytiků, které oslovila ČTK. Aktuálně už euro stojí 25 korun a 41 haléřů. O dvě dvacet víc než před deseti měsíci.
              23:10
              Operovaný chlapec zpět v Česku
               Martin Zatloukal se dnes vrátil z Francie zpět do Česka. V tamní nemocnici podstoupil před zhruba dvěma týdny genovou terapii.
               25:32
               Požár autobusu s hokejisty
                Hasiči na Olomoucku vyjížděli k požáru autobusu na 267. kilometru dálnice D35. Plameny ho zcela poničily. Vznícení vzniklo u motoru. Všech dvacet cestujících – hokejistů mířících na zápas do Vsetína, se včas evakuovalo a jsou v pořádku.
                25:53
                Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě
                 Zemědělci vyhlíží mrazy. Pomohly by jim zbavit se řady škůdců. Teplé a vlhké počasí je totiž ideální pro jejich množení, problémy mohou být na jaře i s infekcemi rostlin.
                 28:10
                 Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům
                  Rýma, kašel, teplota nebo třeba únava. To jsou podle lékařů potíže, které často řeší na urgentních příjmech. Jenže ty jsou určené pro pacienty s akutními problémy.
                  31:36
                  Pohotovosti v ČR
                   Teď je v Česku podle krajských úřadů 129 pohotovostí pro dospělé nebo děti. Kromě nemocnic, je tato služba často poskytována třeba na poliklinikách nebo budovách záchranných služeb.
                   32:13
                   Vytíženost pohotovostí a záchranné služby
                    S obsazování služeb na pohotovostech je přitom už teď na mnoha místech problém. Praktici je často sloužit nechtějí. Novela, kterou resort chystá, to podle pojišťoven nevyřeší, jen přenese zodpovědnost z krajů na ně.
                    35:01
                    Kritika ministra Beka od krajů
                     Předseda Asociace krajů a jihočeský hejtman Martin Kuba z ODS kritizuje styl řízení ministertva školství i komunikaci Mikuláše Beka. V polední diskuzi ČT řekl, že požádal premiéra, aby se situaci věnoval.
                     36:06
                     Pomoc Hřensku bez turistů
                      Hotely v Českém Švýcarsku loni ubytovaly rekordní počet turistů. Dohromady tam strávili 470 tisíc nocí. Vyplývá to z dat správy národního parku. K výletům si ale lidé vybírají hlavně místa, která neponičil v létě 2022 požár.
                      38:30
                      Potyčka Eritrejců v Haagu
                       Nizozemská policie posílila svoje jednotky v Haagu poté, co se v sobotu večer v jeho ulicích střetly dvě znepřátelené skupiny Eritrejců.
                       38:52
                       Turecké snahy o návrácení památky
                        Parthenónské mramory, tedy sochařská výzdoba antické Akropole v Aténách, by se aspoň dočasně mohly vrátit do Řecka. Připustil to ředitel Britského muzea, kde jsou už víc než dvě století vystavené. Jejich osud je stejně dlouho zdrojem kontroverzí.
                        41:20
                        Mistrovství světa v biatlonu
                         Skončilo Mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Celkem šampionát navštívilo přes 210 tisíc diváků, další stovky milionů lidí po celém světě závody vidělo v televizi.
                         42:26
                         Propalestinská demonstrace v Praze
                          V centru Prahy se odpoledne sešli lidé na podporu Palestiny. Pochodovali z náměstí Míru přes Václavské až na náměstí Republiky. Požadovali ukončení izraelských akcí v Gaze.
                          42:45
                          Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy
                           Vláda slibuje další úlevy od byrokratické zátěže. Ministr pro legislativu teď zkoumá připomínky k návrhům, které mají třeba zmírnit povinnosti živnostníků.
                           45:06
                           Výstava orchidejí v Českých Budějovicích
                            Stovky kvetoucích orchidejí různých barev, tvarů a vůní na jednom místě. V Českých Budějovicích přitahuje pozornost výstava v Jihočeském muzeu. Vedle nich jsou k vidění masožravé rostliny, bromélie, kaktusy a sukulenty.
                            45:42
                            Záchrana pokusných psů
                             Záchrana laboratorních bíglů. Dřív je po skončení pokusů čekala uspávací injekce. Útulku na jihu Plzeňska se ale podařilo zvířata získat a předávat dál k adopci.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž55 minut
                             Další díl
                             19. února

                             Přehled dílů

                             Stopáž54 minut

                             12. dubna

                             Headlines — Sněmovna schválila růst příspěvků na péči — Výše příspěvků — Počet lidí pobírajících příspěvek na péči — Izrael se připravuje na odvetu Íránu — Další ruské útoky na ukrajinskou energetickou infrastrukturu — Kauza Čapí hnízdo se vrací k soudu — Pátrání po ozbrojených útočnících — Oživení hypotečního trhu — Stavební spoření — Debaty o potratech v Polsku — Působení proruské manipulační sítě — Česká vážná hudba na britských ostrovech — Jednání ministra Jurečky s odbory — Počet zadržených tranzitních migrantů — Sázení brambor a cibule — Nehody na železnici — Nebezpečná jízda v protisměru — Nové mládě gorily v pražské zoo — Gorily patří spolu i se šimpanzi mezi nejbližší příbuzné člověku — Ohrožená zvířata a rostliny — Obvinění Petra Syrovátky — Začaly přijímací zkoušky — Povodně v Rusku — Tchajwanská civilní obrana — Odpad míří do lesa — ČKD Blansko Holding v insolvenci — V Česku chybí dárci krve — Nehoda autobusu — Průzkum věznice v Uherském Hradišti — Dětští uprchlíci z Ukrajiny bez doprovodu — Otevření památníku v Letech — Výtvarník Pavel Čech v Topičově salonu — Výročí Karla Kryla

                             12. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             12. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             11. dubna

                             Pronájem gripenů — Pronájem švédských gripenů — Gripeny ve světě — Summit Trojmoří — Výzva k odvolání Peipera — Obchodní centra střídají nákupní parky — Propojení sociální a zdravotní péče — Vazba pro dva obviněné — Průměrné ceny pohonných hmot — Česko a ropa z Ruska — Revize trhů s elektřinou a plynem — Trest smrti pro vietnamskou realitní magnátku — Nejlépe opravené památky loňského roku — Hádky poslanců během mimořádné schůze — Hrozba další miliardové arbitráže — Zemřel O. J. Simpson — Podvodné výzvy k přeplatkům na dani — Hospodaření České pošty — Pobočková síť — Pošta hledá zaměstnance — Zájem o mobilní poštu — Shody na úpravě korespondenční volby — Jednání vlád Slovenska a Ukrajiny — Fresky v Pompejích — Trest za shození turisty z hradeb — Modernější zázemí pro pražskou říční policii — Fond pro oběti komunistického režimu — Problémy s pitnou vodou v Malém Hradisku — Pád laviny v rakouském Ötztalu — Rizikový úsek u Karlových Varů — Speciální hasební deky — Miloš Vystrčil v Zambii — 80. výročí vylodění spojenců v Normandii — Speciální zdicí robot — Výstava Knihy do rukou lidu — Filmový festival Jeden svět

                             11. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             11. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             11. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             10. dubna

                             Vývoj inflace v březnu — Zboží skoro nezdražuje, služby ano — Míra inflace spotřebitelský cen — Odhad vývoje inflace — Reforma migrační politiky v Evropské unii — Útoky na Ukrajině — Jednání o osudu hutí Liberty — Debata o reformě penzí — Zásahy proti týrání zvířat — Verdikt v kauze výroků vůči SPD — Eskalace napětí mezí Izraelem a Íránem — Vyšetřování ve společnosti Boeing — Koprodukční snímek o českém podvodníkovi — Nová definice znásilnění — Spotřeba tepla v r. 2023 — Policejní kontroly na železnici — Vraky v ulicích českých měst — Dříve probuzená příroda — Předpověď počasí na další dny — Ochrana zahrádek proti mrazíkům — Obvinění v souvislosti s policejní razií na libereckém magistrátu — Poslanecké ne lex ČEZ — Záplavy v Rusku — Vztahy Číny a Tchajwanu — Sněmovna o hromadných žalobách — Nový hasičský člun na jezeře Medard — Stavba mostu nad Orlickou přehradou — Ochrana Romů proti diskriminaci — Pátrání po pohřešované s parukou — Pohled do vesmíru opraveným dalekohledem — Kontroly České obchodní inspekce — Novela vodního zákona — Dětský ombudsman — Klon ikonického stromu — Nalaďte se v metru

                             10. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             10. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             10. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             9. dubna

                             Pravomoce obcí při rozhodování o národních parcích — Vliv obcí na chod národních parků — Národní parku v Česku — Přípravy Izraele na ofenzivu do Rafahu — Obavy z útoků před zápasy Ligy mistrů — Mírný pokles nezaměstnansoti — Definice trestného činu znásilnění — Obvinění podnikatele Světlíka za krácení daně — Ruské útoky na Ukrajině — Válkou zničená sportoviště na Ukrajině — Odhad pro volby do Evropského parlamentu — Výběr z tvorby Míly Fürstové — Setrvání Cyrila Svobody v KDU-ČSL — Nové vlaky na české železnici — Razie NCOZ na libereckém magistrátu — Nehoda s větším počtem zraněných — Rekordně teplý březen — Požáry v krajině — Spotřeba soli v Česku — Vliv přesolování na zdraví — Aplikace eDoklad — Provoz sociálních služeb v regionech — Exploze vodní elektrárny v Itálii — Ochrana klimatu ve Švýcarsku — Narůstající kriminalita v Německu — Zemědělské dotace — Spor o miliony v hradecké nemocnici — Předseda Senátu v Zambii — Domácí chov exotických zvířat — Zatmění Slunce ve fotograficích — Úplné zatmění Slunce — Likvidace budovy Carimexu v Plzni — Odchov sovy ketupy Pelovy — Závěr generální opravy letohrádku Bellarie

                             9. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             9. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             9. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž53 minut

                             8. dubna

                             Financování zbrojního průmyslu — Podpora zbrojního průmyslu — Posílení obranného průmyslu — Český průmysl roste — Nápojářský průmysl — Dronový útok na záporožskou elektrárnu — Pellegrini se vzdá členství ve straně Hlas — Šíření černého kašle — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Schůzka premiéra s prezidentem — Blokáda mostu Legií v Praze — Polské místní volby vyhrálo Právo a spravedlnost — Unikátní přehlídky v Londýně — Nová deska Jany Kirschner — Zemřel Jaroslav Bašta — Změny dodavatele energií — Ve Vokovicích unikl ze stadionu čpavek — Nezvykle teplé počasí — Přípravy na mistrovství světa v ledním hokeji — Náklady na hokejový šampionát — Dostupné vstupenky na MS v hokeji — Podniky se připravují na hokejové fanoušky — Stavebnictví se daří — Vývoj kauzy Čapí hnízdo — Škody po povodních v Rusku — Násilné útoky na školách ve Francii — Poslanec Bystroň má podporu AfD — Dopravnímu letounu upadl kryt motorou — Oprava plavební komory na Vltavě — Úplné zatmění Slunce — Úplné zatmění slunce — Vlaky na úzkokolejce by mohly jezdit od června — V Terezíně se zřítila další část Žižkových kasáren — Mezinárodní den Romů

                             8. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž53 minut

                             8. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             8. 4. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám