49 minut

17. února

Obsah dílu

Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

Části dílu

00:39
Ztráta kontroly nad Avdijivkou
  Ukrajinské jednotky se po několika měsících tvrdých bojů stáhly z klíčového města Avdijivka na východě země. Podle nového vrchního velitele sil obránců se tak vyhnou obklíčení ruskou armádou.
  01:44
  Konference v Mnichově o Ukrajině
   Podle ministryně obrany Jany Černochové země, které by mohly munici Ukrajině dodat, podmiňují účast tím, že se o nich nebude veřejně mluvit. Volodymyr Zelenskyj v Mnichově varoval, že případné vítězství Ruska by mělo zásadní důsledky pro celý svět.
   05:11
   Pozice na východní Ukrajině
    Avdijivka je branou k Doněcku, který ruské jednotky okupují od roku 2014. Leží prakticky na jeho předměstí. Na jaře 2014 se města krátce zmocnili separatisté.
    06:04
    Psychika vojáků po dobytí Avdijivky
     Živý vstup zpravodajky Barbory Maxové.
     08:03
     Zatýkání na pietních akcích v Rusku
      Smrt hlavní tváře ruské opozice Alexeje Navalného potvrdil jeho tým. Úřady ale vyzval, aby rodině předaly tělo. Nedostala se k němu ani jeho matka. Po celém Rusku lidé uctívají Navalného památku. Podle odhadů se piet zúčastnilo na 10 tisíc lidí. Nikdo přitom nevěděl, jak bude reagovat policie.
      10:45
      Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří
       Ubývá lidí, kteří si spoří na důchod pomocí třetího pilíře penzijního připojištění. Během loňska systém přišel o 165 tisíc střadatelů. Zůstává v něm 4 miliony dvě stě tisíc klientů.
       11:28
       Spoření na důchod
        Podle průzkumu agentury Ipsos si pravidelně odkládají peníze na důchodový věk dvě třetiny lidí. Každý třetí nespoří vůbec - i proto, že jim na to z příjmů nezbývá. Ekonomové se shodují, že je důležité myslet na stáří už od mládí.
        14:55
        Hospodaření systému důchodového pojištění
         Státní důchodový účet se propadá. Podle čísel, která Česká televize získala, vloni deficit vystoupal ke tři a sedmdesáti miliardám. To je nejhorší výsledek v historii.
         15:35
         Prodloužení kontrol na hranici s Českem
          Německo i Rakousko kvůli nelegální migraci prodlouží hraniční kontroly na hranici s Českem. V případě Německa do poloviny června, Rakousko s opatřením počítá na další dva měsíce.
          15:54
          Prodej produktů od drobných farmářů
           Zájem zákazníků o regionální potraviny znovu roste. Z analýz prodeje vyplývá, že už zčásti pominuly obavy z dražších lokálních produktů způsobené vysokou inflací.
           17:54
           Ochrana dětí v Maďarsku
            Maďarský premiér slíbil zákony k posílení ochrany dětí. V bilančním projevu poprvé komentoval kontroverzní milost pro muže, který kryl pedofilní zločiny v dětském domově. Prezidentka kvůli loňskému kroku před týdnem rezignovala.
            18:50
            30 let kapely Vypsaná fiXa
             Před třiceti lety se dala v Pardubicích dohromady skupina Vypsaná fiXa. Za tu dobu vydala deset studiových nahrávek a patří k nejčastěji koncertujícím sestavám. Největší letošní vystoupení chystají na léto na pražský Střelecký ostrov.
             21:22
             Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů
              Začínající podnikatelé by v prvních měsících nemuseli platit zálohy na sociální pojistné. Počítá s tím koaliční návrh, který má živnostníkům při startu ulevit od vysokých nákladů. Úplně se ale odvodu nevyhnou, doplatit ho budou muset zpětně.
              23:39
              Vstup Švédska do NATO
               Maďarský parlament by mohl už na konci února schválit vstup Švédska do NATO, uvedl premiér Viktor Orbán. Podle jeho slov se spory se severskou zemí brzy urovnají, konkrétní ale nebyl.
               23:58
               První robotická operace bypassu
                Cévní chirurgové z Nemocnice Na Homolce provedli unikátní výkon. Pacientce s poškozenou tepnou za pomoci robota voperovali bypass mezi břišní a hrudní aortu. Podle lékařů žádný jiný takový případ ve světě známý není.
                26:07
                Nehoda na trati u Braníka
                 Střet osobního vlaku s nákladním vozem na staveništi u pražského Braníka. Řidič při otáčení podél kolejí narazil zadní částí do boku jednoho vagonu a poničil ho. Všichni vyvázli v pořádku.
                 26:27
                 Teplo zkrátilo sezonu na horách
                  Předjaří s denními teplotami vysoko nad nulou zasáhlo české hory. Podle informací Asociace horských středisek je teď mimo provoz právě kvůli oblevě 15 procent domácích lyžařských areálů.
                  28:41
                  Ceny vody a nealkoholických nápojů
                   Nealkoholické nápoje, včetně balené vody, zdražují. Jejich cena v lednu – ve srovnání s prosincem – stoupla o skoro 4 procenta.
                   30:46
                   Pitná voda v ČR
                    Drtivá většina lidí je zásobená pitnou vodou z veřejných vodovodů. Asi 40 procentům teče z kohoutků voda z podzemních zdrojů, skoro stejný počet využívá povrchovou a jen pětina lidí směs obou typů.
                    36:06
                    Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody
                     Republikánský favorit na prezidentskou nominaci Donald Trump, jeho synové a dva spolupracovníci musí zaplatit 464 milionů dolarů - včetně úroků - za podvádění při vedení firmy Trump Organization.
                     38:40
                     Stávka na francouzské železnici
                      Francii ochromila stávka železničních kontrolorů. Na sto padesát tisíc lidí se nedostane tam, kam si původně koupilo jízdenky. Podobně jako před vánočními svátky si i teď vybrali stávkující období, kdy se nejvíc cestuje – prázdninový víkend.
                      39:18
                      Omezení pro cestující po Praze
                       Komplikace v pražské hromadné dopravě. Zhruba pět týdnů teď nebudou jezdit tramvaje po Hlávkově mostě. Trať se tam rozpadá a je potřeba ji vyměnit. Naopak provoz na Libeňském mostě, přerušený od poloviny ledna, se podařilo částečně obnovit.
                       40:59
                       Jiří Paroubek předsedou ČSSD
                        Bývalý premiér Jiří Paroubek se stal předsedou strany Česká suverenita sociální demokracie. Zvolili ho delegáti sjezdu v Praze. V projevu kritizoval třeba výdaje na obranu nebo inflaci.
                        41:44
                        Návštěvnost zámku v Českém Krumlově
                         Větší zájem turistů o zámek v Českém Krumlově. Návštěvnost v únoru roste i díky teplému počasí. Lidé místo lyžování vyrážejí častěji na krátké výlety. Vrátili se také turisté z Asie. V lednu bylo návštěvníků míň.
                         42:22
                         Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni
                          Panické výkřiky, střelba nebo tříštění skla. Speciální zvukové detektory v Plzni jenom za leden vyslaly do terénu 18 policejních hlídek. Aktuálně je jich ve městě přes 80 a doplnily tak síť bezpečnostních kamer.
                          44:02
                          Japonský vesmírný úspěch
                           Raketa H3 úspěšně vynesla na oběžnou dráhu dva mikrosatelity a ve výšce 670 kilometrů je vypustila. Loňský pokus skončil nezdarem, modul sice úspěšně odstartoval, kvůli problémům s pohonem ho ale řídící středisko na dálku zničilo.
                           44:28
                           Údržba jáchymovských pramenů po povodni
                            Statisícové škody napáchala povodeň, která koncem roku zaplavila důl Svornost, odkud vyvěrá radonová voda pro kúry v lázních Jáchymov. Aby léčivé prameny ochránili, museli tamní technici nepřetržitě odčerpávat desetitisíce litrů vody každou minutu.
                            46:18
                            Česká premiéra na Berlinale
                             Filmový festival Berlinale uvede světovou premiéru dokumentu Ještě nejsem, kým chci být – o fotografce Libuši Jarcovjákové. Snímek režisérky Kláry Tasovské sleduje život umělkyně od invaze z roku 1968.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž49 minut
                             Další díl
                             18. února

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             23. dubna

                             Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                             23. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             23. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             22. dubna

                             Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                             22. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             22. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             21. dubna

                             Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                             21. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             21. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             20. dubna

                             Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                             20. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             20. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 4. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             19. dubna

                             Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                             19. 4. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             19. dubna

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 4. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám