54 minut

4. prosinec 2023

Obsah dílu

Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Jednání tripartity — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

Části dílu

00:40
Jednání tripartity
  První jednání odborů s ministry od stávky, kterou minulé pondělí zástupci zaměstnanců uspořádali proti vládním úsporám.
  01:37
  Sporná témata na tripartitě
   Na zmírnění vysokých cen energií pro provozy s vysokou spotřebou chce vláda podle informací České televize zatím vyčlenit zhruba 3 miliardy korun. Odbory požadují až trojnásobek. U minimální mzdy pak Fialův kabinet plánuje růst o 1 600 korun.
   04:32
   Závěry jednání tripartity
    Živý vstup redaktorky Izabely Šroubkové.
    05:29
    Plány pro pracovníky ve školství
     Ještě před zasedáním velké tripartity se sešel s předákem školských odborů ministr Mikuláš Bek. Řešili možnosti, jak přilepšit provozním zaměstnancům škol.
     07:43
     Růst průměrné hrubé mzdy
      Obecně mzdy v Česku rostou - tedy alespoň v číselném vyjádření. V letošním třetím čtvrtletí stoupl průměrný hrubý výdělek meziročně o víc než 7 procent na necelých 43 tisíc korun.
      08:27
      Růst mezd prakticky
       Hotel v oblíbené turistické destinaci. Víc než 40 zaměstnanců tady obslouží stovky hostů. Výdělky se jim letos zvýšily - o pět až deset procent.
       10:50
       Izrael rozšiřuje pozemní operaci
        Izraelská armáda oznámila, že rozšiřuje pozemní operaci prakticky na celé území Pásma Gazy, včetně jeho jižní části. Tam se soustředí na město Chán Júnis, kde se podle ní ukrývají špičky teroristického hnutí Hamás.
        13:26
        Ústavní činitelé
         Česko bude dál diplomaticky i morálně podporovat Izrael v boji proti hnutí Hamás. Během návštěvy země to řekli předsedové obou komor českého parlamentu, Markéta Pekarová- Adamová a Miloš Vystrčil.
         14:41
         Silný mráz v Česku
          Nejchladnější ráno letošní zimy. Na Šumavě klesla teplota pod 25 stupňů celsia. Na většině jihočeských měřicích stanic tak padaly teplotní rekordy.
          17:11
          Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody
           Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnačíka.
           18:46
           Zapadaná trať v jižních Čechách
            Vlak nejede, musí autobusem. Koleje z Vyššího Brodu do Rybníka totiž musejí železničáři po kalamitě ještě jednou zkontrolovat.
            20:04
            Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska
             Česko i Rakousko žádají reformu migrační politiky, uvedl premiér Petr Fiala po jednání ve Vídni. S kancléřem Nehammerem podpořili možnost azylových řízení už v zemích mimo unii. Řešili taky jadernou energetiku.
             21:12
             Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle
              V Dejvickém divadle svádí Bitvu o Hernániho. Režisér Jiří Havelka si jako základ nové inscenace vybral stejnojmennou hru Victora Huga. A kromě hereckého týmu Dejvic obsadil do inscenace i studenty pražské DAMU.
              23:41
              Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví
               Dohoda mezi ministerstvem zdravotnictví, zástupci lékařů a pojišťovnami. Po protestech, kterými doktoři omezili péči o pacienty v nemocnicích, nakonec dostanou přidáno. Příští rok se jim mají výdělky zvýšit o 5 až 15 tisíc korun.
               26:38
               Obvinění v kauze Xixoio
                Policie stíhá v kauze Xixoio dva lidi a jednu firmu. Podezírá je z toho, že podvedli skoro 3 tisíce klientů, které lákali na zhodnocení peněz. Škodu kriminalisté vyčíslili nejmíň na 353 milionů korun.
                26:58
                Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech
                 Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech má podle průzkumu CVVM mezi lidmi velkou podporu. Se vznikem tohoto nového zdroje elektřiny souhlasí dvě třetiny respondentů. Opačný názor v šetření vyjádřilo 27 procent dotázaných.
                 27:16
                 Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku
                  Tomáš Čermák - odsouzený za podporu a propagaci terorismu - už je v českém vězení. Od konce srpna se nástupu vyhýbal. V listopadu ho na základě informací tuzemských kriminalistů zadrželi v Polsku tamní policisté.
                  29:43
                  Růst cen potravin
                   Ceny potravin v Česku půjdou v příštím roce nahoru. A to navzdory snížení sazby DPH o tři procentní body, které začne platit v lednu.
                   30:35
                   Slevy v prodejnách potravin
                    V prosinci by se ještě ceny výrazně měnit neměly. Naopak je to období, kdy obchodníci s ohledem na blížící se Vánoce nabízejí větší množství slev než jindy. Zároveň se už teď připravují na změnu sazby DPH, kterou slíbily do cen promítnout.
                    32:56
                    Prodejny v Česku
                     Největší počet prodejen má v tuzemsku řetězec s českým majitelem - skupina Coop. Fungují i pod názvy jako Jednota, Konzum nebo Terno. Pokud jde ale o tržby, je v Česku největším obchodním řetězcem německý Lidl, který má síť víc než tří set prodejen.
                     33:40
                     Nákupy v Polsku a v Německu
                      Češi se tak stále za nákupem potravin vydávají za hranice. A často říkají, že důvodem není jenom cena, která je nižší než v tuzemsku, ale taky kvalita. Srovnat ceny se do Polska a do Německa vydaly štáby České televize.
                      36:23
                      Jednání tripartity
                       Zástupci vlády, odborů a firem se nedohodli na zvýšení minimální mzdy.
                       37:02
                       Prodloužení kontrol na německých hranicích
                        Německo prodlouží hraniční kontroly s Českem do 15. prosince. Stejné opatření zavádí i na pomezí s Polskem a Švýcarskem. Berlín nevyloučil, že budou kontroly platit ještě déle.
                        37:24
                        Vyšetřování útoku v Paříži
                         Vyšetřování víkendového útoku nožem a kladivem v Paříži. Zemřel při něm německý turista, dva lidé jsou zranění včetně jednoho Brita. Policie islámského radikála sledovala, přesto nedokázala činu zabránit.
                         39:43
                         Referendum ve Venezuele o Guyaně
                          Venezuelané v referendu odsouhlasili, aby jejich země převzala správu nad více než dvěma třetinami sousední Guyany. O území bohaté na nerostné suroviny se oba státy přou desítky let. Guyana plebiscit považuje za krok k anexi.
                          40:10
                          Podpora firem za covidu
                           Stát podle Nejvyššího kontrolního úřadu vyplatil firmám v době covidu víc miliard, než musel. V programu Antivirus dotoval i podniky, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců. A téměř deset miliard směřovalo do odvětví, ve kterých produkce neklesla.
                           42:45
                           Žádost o důchody i online
                            O důchody je nově možné žádat on-line – tedy bez nutnosti návštěvy poboček sociální správy. K přihlášení je potřeba elektronická identita, třeba ta bankovní. Řada údajů se následně sama předvyplní.
                            43:20
                            Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku
                             Řidičský průkaz v digitální podobě, přísnější dohled nad mladými šoféry i důraz na přeshraniční vymáhání pokut. Ministři dopravy Evropské unie schválili dvě směrnice, které mají posílit bezpečnost dopravy.
                             45:29
                             Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval
                              Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vojtěch Novotný rezignoval, skončí nejpozději do května. Rozhodnutí zdůvodnil zdravotními problémy. Akademický senát fakulty letos řešil jeho odvolání.
                              45:52
                              Předvánoční kontroly ČOI
                               Se začátkem adventu míří do obchodů ve velkém nejen zákazníci, ale taky Česká obchodní inspekce. Zajímá se o zboží na vánočních trzích nebo e-shopy. V dalších týdnech se zaměří na kapry a pyrotechniku.
                               46:30
                               Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině
                                I přes pokračující ruské ostřelování se Ukrajinci pouštějí do oprav svých domů. Pomoci jim v tom mají i státní programy na obnovu. V Mykolajivu a jeho okolí si žádost podalo skoro 5 tisíc lidí.
                                49:05
                                Zrušené lety
                                 Letiště v Mnichově ruší zítra kvůli počasí všechny lety minimálně do poledních 12 hodin. Hrozí silná ledovka a námraza. Krok se dotkne i spojů s Prahou.
                                 49:24
                                 Kladrubští koně na sněhu
                                  Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem využil zimní počasí a letos poprvé zapřáhl do saní. Táhli je starokladrubští bělouši, kteří jsou už téměř 30 let jedinou živoucí kulturní památkou. Ve sněhu ale nemohou trénovat tak často.
                                  50:12
                                  Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici
                                   Až 100 tisíc lebek a kostí z kutnohorské kostnice teď čistí a ošetřuje tým odborníků. Pustili se do rekonstrukce druhé z pyramid, kterou tvoří převážně ostatky obětí moru ze 14. století. Sedlecká farnost začala s opravou památky před čtyřmi roky.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   5. prosinec 2023

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Headlines — Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von Der Leynová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                                   20. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   20. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                                   19. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                                   18. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   18. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž49 minut

                                   17. únor

                                   Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                                   17. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   17. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   17. 2. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   16. únor

                                   Smrt ruského opozičníka Alexeje Navalného — Příčina úmrtí Alexeje Navalného — Reakce lídrů na úmrtí Navalného — Pieta v Moskvě — Pietní místo a protest u ruské ambasády — Bezpečnostní konference v Mnichově — Boje na Ukrajině — Bezpečnostní dohoda mezi Francií a Ukrajinou — Forma protestu evropských zemědělců — Pondělní protest zkomplikuje dopravu — Změny ve slovenském trestním právu — Výměna hradního kancléře — Pohledávky klientů zkrachovalé Sberbank — Nabucco ve Státní opeře — Měnová politika při oslabování koruny — Počet firem v Česku — Incident z pražského metra — Rekordně teplý den — Opravy rozbitých silnic — Následky jízdy přes výmoly — Délka silniční sítě — Opravy silnic na jihu Čech — Vláda o ruském podniku spravujícím budovy v Česku — Nové uplatnění pro chátrající objekty — Stejnopohlavní sňatky v Řecku — Protesty v Maďarsku kvůli milosti — Likvidace drůbeže nakažené ptačí chřipkou — Pěstírna léčebného konopí — Otevírání FF UK po střelbě — Návrat seniorů do domova po požáru — Zatýkání islamistů v Turecku — Stavba silnice do Svitav — Skupiny pro děti zdravotníků v nemocnicích — Bobři táhnou do měst — Noc mladých vědců

                                   16. 2. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   16. únor

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   16. 2. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám