54 minut

4. prosince 2023

Část: Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval

Obsah dílu

Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Jednání tripartity — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

Části dílu

00:40
Jednání tripartity
  První jednání odborů s ministry od stávky, kterou minulé pondělí zástupci zaměstnanců uspořádali proti vládním úsporám.
  01:37
  Sporná témata na tripartitě
   Na zmírnění vysokých cen energií pro provozy s vysokou spotřebou chce vláda podle informací České televize zatím vyčlenit zhruba 3 miliardy korun. Odbory požadují až trojnásobek. U minimální mzdy pak Fialův kabinet plánuje růst o 1 600 korun.
   04:32
   Závěry jednání tripartity
    Živý vstup redaktorky Izabely Šroubkové.
    05:29
    Plány pro pracovníky ve školství
     Ještě před zasedáním velké tripartity se sešel s předákem školských odborů ministr Mikuláš Bek. Řešili možnosti, jak přilepšit provozním zaměstnancům škol.
     07:43
     Růst průměrné hrubé mzdy
      Obecně mzdy v Česku rostou - tedy alespoň v číselném vyjádření. V letošním třetím čtvrtletí stoupl průměrný hrubý výdělek meziročně o víc než 7 procent na necelých 43 tisíc korun.
      08:27
      Růst mezd prakticky
       Hotel v oblíbené turistické destinaci. Víc než 40 zaměstnanců tady obslouží stovky hostů. Výdělky se jim letos zvýšily - o pět až deset procent.
       10:50
       Izrael rozšiřuje pozemní operaci
        Izraelská armáda oznámila, že rozšiřuje pozemní operaci prakticky na celé území Pásma Gazy, včetně jeho jižní části. Tam se soustředí na město Chán Júnis, kde se podle ní ukrývají špičky teroristického hnutí Hamás.
        13:26
        Ústavní činitelé
         Česko bude dál diplomaticky i morálně podporovat Izrael v boji proti hnutí Hamás. Během návštěvy země to řekli předsedové obou komor českého parlamentu, Markéta Pekarová- Adamová a Miloš Vystrčil.
         14:41
         Silný mráz v Česku
          Nejchladnější ráno letošní zimy. Na Šumavě klesla teplota pod 25 stupňů celsia. Na většině jihočeských měřicích stanic tak padaly teplotní rekordy.
          17:11
          Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody
           Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnačíka.
           18:46
           Zapadaná trať v jižních Čechách
            Vlak nejede, musí autobusem. Koleje z Vyššího Brodu do Rybníka totiž musejí železničáři po kalamitě ještě jednou zkontrolovat.
            20:04
            Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska
             Česko i Rakousko žádají reformu migrační politiky, uvedl premiér Petr Fiala po jednání ve Vídni. S kancléřem Nehammerem podpořili možnost azylových řízení už v zemích mimo unii. Řešili taky jadernou energetiku.
             21:12
             Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle
              V Dejvickém divadle svádí Bitvu o Hernániho. Režisér Jiří Havelka si jako základ nové inscenace vybral stejnojmennou hru Victora Huga. A kromě hereckého týmu Dejvic obsadil do inscenace i studenty pražské DAMU.
              23:41
              Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví
               Dohoda mezi ministerstvem zdravotnictví, zástupci lékařů a pojišťovnami. Po protestech, kterými doktoři omezili péči o pacienty v nemocnicích, nakonec dostanou přidáno. Příští rok se jim mají výdělky zvýšit o 5 až 15 tisíc korun.
               26:38
               Obvinění v kauze Xixoio
                Policie stíhá v kauze Xixoio dva lidi a jednu firmu. Podezírá je z toho, že podvedli skoro 3 tisíce klientů, které lákali na zhodnocení peněz. Škodu kriminalisté vyčíslili nejmíň na 353 milionů korun.
                26:58
                Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech
                 Výstavba nového jaderného bloku v Dukovanech má podle průzkumu CVVM mezi lidmi velkou podporu. Se vznikem tohoto nového zdroje elektřiny souhlasí dvě třetiny respondentů. Opačný názor v šetření vyjádřilo 27 procent dotázaných.
                 27:16
                 Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku
                  Tomáš Čermák - odsouzený za podporu a propagaci terorismu - už je v českém vězení. Od konce srpna se nástupu vyhýbal. V listopadu ho na základě informací tuzemských kriminalistů zadrželi v Polsku tamní policisté.
                  29:43
                  Růst cen potravin
                   Ceny potravin v Česku půjdou v příštím roce nahoru. A to navzdory snížení sazby DPH o tři procentní body, které začne platit v lednu.
                   30:35
                   Slevy v prodejnách potravin
                    V prosinci by se ještě ceny výrazně měnit neměly. Naopak je to období, kdy obchodníci s ohledem na blížící se Vánoce nabízejí větší množství slev než jindy. Zároveň se už teď připravují na změnu sazby DPH, kterou slíbily do cen promítnout.
                    32:56
                    Prodejny v Česku
                     Největší počet prodejen má v tuzemsku řetězec s českým majitelem - skupina Coop. Fungují i pod názvy jako Jednota, Konzum nebo Terno. Pokud jde ale o tržby, je v Česku největším obchodním řetězcem německý Lidl, který má síť víc než tří set prodejen.
                     33:40
                     Nákupy v Polsku a v Německu
                      Češi se tak stále za nákupem potravin vydávají za hranice. A často říkají, že důvodem není jenom cena, která je nižší než v tuzemsku, ale taky kvalita. Srovnat ceny se do Polska a do Německa vydaly štáby České televize.
                      36:23
                      Jednání tripartity
                       Zástupci vlády, odborů a firem se nedohodli na zvýšení minimální mzdy.
                       37:02
                       Prodloužení kontrol na německých hranicích
                        Německo prodlouží hraniční kontroly s Českem do 15. prosince. Stejné opatření zavádí i na pomezí s Polskem a Švýcarskem. Berlín nevyloučil, že budou kontroly platit ještě déle.
                        37:24
                        Vyšetřování útoku v Paříži
                         Vyšetřování víkendového útoku nožem a kladivem v Paříži. Zemřel při něm německý turista, dva lidé jsou zranění včetně jednoho Brita. Policie islámského radikála sledovala, přesto nedokázala činu zabránit.
                         39:43
                         Referendum ve Venezuele o Guyaně
                          Venezuelané v referendu odsouhlasili, aby jejich země převzala správu nad více než dvěma třetinami sousední Guyany. O území bohaté na nerostné suroviny se oba státy přou desítky let. Guyana plebiscit považuje za krok k anexi.
                          40:10
                          Podpora firem za covidu
                           Stát podle Nejvyššího kontrolního úřadu vyplatil firmám v době covidu víc miliard, než musel. V programu Antivirus dotoval i podniky, kterým rostl zisk a počet zaměstnanců. A téměř deset miliard směřovalo do odvětví, ve kterých produkce neklesla.
                           42:45
                           Žádost o důchody i online
                            O důchody je nově možné žádat on-line – tedy bez nutnosti návštěvy poboček sociální správy. K přihlášení je potřeba elektronická identita, třeba ta bankovní. Řada údajů se následně sama předvyplní.
                            43:20
                            Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku
                             Řidičský průkaz v digitální podobě, přísnější dohled nad mladými šoféry i důraz na přeshraniční vymáhání pokut. Ministři dopravy Evropské unie schválili dvě směrnice, které mají posílit bezpečnost dopravy.
                             45:29
                             Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval
                              Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy Vojtěch Novotný rezignoval, skončí nejpozději do května. Rozhodnutí zdůvodnil zdravotními problémy. Akademický senát fakulty letos řešil jeho odvolání.
                              45:52
                              Předvánoční kontroly ČOI
                               Se začátkem adventu míří do obchodů ve velkém nejen zákazníci, ale taky Česká obchodní inspekce. Zajímá se o zboží na vánočních trzích nebo e-shopy. V dalších týdnech se zaměří na kapry a pyrotechniku.
                               46:30
                               Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině
                                I přes pokračující ruské ostřelování se Ukrajinci pouštějí do oprav svých domů. Pomoci jim v tom mají i státní programy na obnovu. V Mykolajivu a jeho okolí si žádost podalo skoro 5 tisíc lidí.
                                49:05
                                Zrušené lety
                                 Letiště v Mnichově ruší zítra kvůli počasí všechny lety minimálně do poledních 12 hodin. Hrozí silná ledovka a námraza. Krok se dotkne i spojů s Prahou.
                                 49:24
                                 Kladrubští koně na sněhu
                                  Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem využil zimní počasí a letos poprvé zapřáhl do saní. Táhli je starokladrubští bělouši, kteří jsou už téměř 30 let jedinou živoucí kulturní památkou. Ve sněhu ale nemohou trénovat tak často.
                                  50:12
                                  Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici
                                   Až 100 tisíc lebek a kostí z kutnohorské kostnice teď čistí a ošetřuje tým odborníků. Pustili se do rekonstrukce druhé z pyramid, kterou tvoří převážně ostatky obětí moru ze 14. století. Sedlecká farnost začala s opravou památky před čtyřmi roky.
                                   Přehrát celé video
                                   Stopáž54 minut
                                   Další díl
                                   5. prosince 2023

                                   Přehled dílů

                                   Stopáž49 minut

                                   22. června

                                   Headlines — Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Záplavy ve Švýcarsku — Nárust populace v Jeruzalémě — Rušení spojů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                                   22. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž49 minut

                                   22. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   22. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   21. června

                                   Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                                   21. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   21. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   21. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž54 minut

                                   20. června

                                   Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                                   20. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž54 minut

                                   20. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   20. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   19. června

                                   Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                                   19. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   19. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   19. 6. 2024 na ČT24
                                   Stopáž55 minut

                                   18. června

                                   Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                                   18. 6. 2024 na ČT1
                                   Stopáž55 minut

                                   18. června

                                   Znakový jazyk a skryté titulky

                                   18. 6. 2024 na ČT24

                                   Události na sociálních sítích

                                   Napište nám